“Вода дає нам силу і здоров’я”

Кажуть, кожна людина має особливу спорідненість з однією зі стихій — комусь близька нестримна енергія вогню, хтось захоплюється простором, наповненим повітрям, когось манять скелі та печери. Для мене ж такою стихією є вода. Можливо, цьому є якесь пояснення, може, це якось пов’язано з рисами моєї вдачі — мені імпонує спокій і тиша води, її глибина і стримана сила. Але більше мені подобається не аналізувати, а просто насолоджуватись.

Одним із чинників спортивного оздоровлення нашої школи є басейн. Його відкриття стало одним із важливих досягнень нашого закладу. Починаючи з квітня 1991 року, тобто з третьої чверті навчального року, учні Волочиської середньої школи № 6 мали змогу уроки фізкультури проводити у нововідкритому першому плавальному басейні у районі. В басейні оздоровлюватися діти будь – якого шкільного віку. Завдяки цьому у нашій школі з’явився новий вид спортивних занять – плавання. Адже плавання – найкращий у світі спорт!

 Багато зусиль до його відкриття доклав вчитель фізкультури Віктор Степанович Верхола під керівництвом директора школи Ревуцького Володимира Васильовича. Він навчав дітей найнеобхіднішого в поведінці під час занять в шкільному басейні протягом 10 років. Продовжили його справу вчителі фізичного виховання. Учні залюбки відвідували басейн, адже де ще краще можна випробувати себе на міцність, витривалість, як не на воді.

 Дітям дуже подобалось відвідувати басейн, але, на жаль, через нестачу коштів він припинив свою роботу на деякий час. Та наше керівництво знайшло вихід, і вдруге басейн запрацював вже у 2006 році. Уроки плавання проводили вчителі фізкультури: Сіньков Павло Володимирович, Лінник Оксана Михайлівна, Мартинова Алла Йосипівна, Стратійчук Наталія Андріїївна. Вони піклувалися про здоров’я наших школярів цілих вісім років. Плавання – це той рідкісний випадок, коли заняття спортом одночасно приносять і задоволення, і чудовий оздоровчий ефект.

Нашим новим викладачем плавання є Швецов Руслан Васильович. Він працює у нашому закладі перший рік і поділився з нами своїми позитивними враженнями щодо оздоровлення дітей за допомогою цього виду спорту. Вчитель зауважив, що це дуже корисно для дітей, адже заняття у басейні мають багато плюсів, а саме:

–         покращує здоров’ я дітей, і наповнює їх позитивними емоціями;

–         позитивний вплив плавання на серцево-судинну і дихальну системи;

–         корекція осанки та постави;

–         є одним з видів загартовування, робить позитивний вплив на імунну систему.

–         веселі ігри та змагання.

 У нашому начальному закладі часто проводяться різні цікаві змагання, конкурси, які пов’язані саме з плаванням. У них беруть участь як учні, так і їх батьки. Також створені платні групи для всіх охочих відвідувати басейн. Їх налічувалось близько 11. Бажаючі і зараз можуть відвідувати басейн після уроків, адже це корисно і весело.

Не забуваймо, що вода недарма зветься «живою водою» у казках, бо такою і є. Вода дарує нам здоров’я, силу й внутрішній спокій. Якщо ви давно мрієте навчитись плавати, покращити фігуру, зміцнити організм і водночас відпочити – почніть відвідувати басейн, адже недостатньо тільки мріяти, треба й діяти.

Мельник Каріна