Історія кафедри математики
  • Коментарі запису:0 коментарів

Кафедра математики була створена у 1989-1990н.р., на той час її членами були Ревуцький Володимир Васильович, Ревуцька Марія Юхимівна, Процуха Клавдія Василівна, Жека Галина Петрівна, Петрук Олександр Іванович, Дем’янова Майя Михайлівна.  У 1992 році Петрук Олександр Іванович вийшов на пенсію, а на його місце прийшла молода та енергійна, на той час ще студентка Тернопільського педагогічного інституту, Липа Лариса Борисівна.

З роками склад кафедри математики змінювався. ЇЇ ряди поповнили Береза Галина Петрівна, Жека Олександр Васильович, Сінькова Наталія Степанівна, Гуменюк Андрій Володимирович, Скоринська Оксана Миколаївна, Романова Лілія Антонівна, Жалюк Наталія Тимофіївна, Логінов Олександр Григорович, Ткачук Ольга Василівна, Бурова Оксана Іванівна, Глуговська Наталія Іванівна.  

Першими пенсіонерами кафедри математики стали Петрук Олександр Іванович (1992р.) та Процуха Клава Василівна (1997 р). Їх на заслужений відпочинок урочисто проводжав увесь колектив закладу.

З плином часу ряди пенсіонерів поповнили Жека Галина Петрівна (2009 р.), Береза Галина Петрівна. Окремі члени кафедри перейшли на інше місце роботи. Відокремились в окремий підрозділ вчителі інформатики, утворивши свою кафедру у 2004-2005н.р.

 На даний момент до складу вчителів кафедри математики входять Липа Лариса Борисівна, Бурова Оксана Іванівна, Глуговська Наталія Іванівна, Романова Лілія Антонівна, Сінькова Наталія Степанівна.

За період існування кафедра цілеспрямовано працювала над розвитком математичних здібностей учнів, відкриваючи математичні, економічні класи, класи поглибленого та профільного вивчення математики. Вперше із  класом з  поглибленим вивченням математики працювала Жека Галина Петрівна, а потім цю естафету підхопили і усі інші вчителі кафедри.   Завдяки  співпраці з Хмельницьким технологічним університетом «Поділля» на базі Волочиського НВК працювала «Школа механіки». Окрім цього, щорічно вчителі кафедри математики зі своїми учнями долучалися до написання наукових робіт для Малої академії наук. Протягом усього періоду існування кафедри вчителі виявляли обдарованих учнів та працювали з ними, отримуючи підтвердження результатів такої праці на районних та обласних етапах Всеукраїнських олімпіад з математики.

З метою зацікавлення учнів математикою в позаурочний час систематично проводилися тижні математики.

Ревуцька Марія Юхимівна

Окремими рядками хочеться згадати  про багаторічну голову кафедри вчителів математики Ревуцьку Марію Юхимівну. Життєвий шлях Марії Юхимівни – зразок людської гідності, добропорядності та толерантності.  Марія Юхимівна  захоплювала людей  своєю відвертістю, доброзичливістю, душевністю, неприхованим оптимізмом,  щирою посмішкою. Усі, хто був знайомий із цією непересічною людиною, запам’ятав її професіоналом із великої букви, талановитим педагогом, котра  щодня дарувала вихованцям  радість відкриття нового, повсякденну готовність до самопожертви в ім’я високої ідеї – виховання гідного покоління учнів, чим і заслужила визнання та найвищої оцінки. Вона  є і залишиться зразком для прийдешніх поколінь педагогів.

Марія Юхимівна  народилася 5 жовтня 1960 в смт.Гоща  Рівненської області  у родині службовців – Юхима  Микитовича та Ганни Харитонівни.    Середню освіту здобула  у Гощанській   середній школі, де навчалася з 1967 по 1977 роки. У 1977 році вступає до Тернопільського державного педагогічного інституту ім. Я.О. Галана. У 1982 році закінчила повний курс навчання у даному інституті за спеціальністю математика і фізика. Після закінчення інституту  була направлена на роботу у Волочиський районний відділ народної освіти Хмельницької області та призначена на посаду вихователя групи продовженого дня у Волочиській середній школі №5.

З 1 вересня 1984 року працювала  у цій же школі вчителем математики. А 1 вересня 1989 року,  у зв’язку з укомплектуванням педагогічними кадрами новобудови Волочиської середньої школи №6, Марія Юхимівна була переведена на посаду вчителя математики та інформатики у нову школу,  у якій працювала  до 2018 року.

Вчителька неодноразово ставала переможцем районного та обласного етапів фестивалю педагогічних ідей, педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», була постійним членом журі  районних та обласних олімпіад з математики та конкурсу – захисту робіт МАН, членом обласної експертної комісії по перевірці робіт ДПА учнів області, претендентів на нагородження медалями, її учні  переможці і призери районних та обласних етапів Всеукраїнських олімпіад та конкурсу – захисту МАН.  Марія Юхимівна була  активним учасником  районних та обласних  семінарів, переможцем обласного огляду  конкурсу «Кращий навчальний кабінет математики»,  Лауреатом обласного етапу  конкурсу «Вчитель року – 2007» в номінації « математика».

За всі здобутки на професійній освітянській  ниві відзначена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», нагороджена Грамотами Міністерства освіти і науки України,   Грамотами обласного департаменту освіти і науки, Грамотами  відділу освіти молоді та спорту Волочиської міської ради, Почесною грамотою виконкому Волочиської міської ради,  Почесною грамотою Волочиського НВК та багаторазово Подяками Волочиського НВК за сумлінну працю  та особистий вагомий внесок у розвиток національної освіти.

 Процуха Клавдія Василівна

Вчитель з великої літери, людина, яка понад 40 років свого життя віддала педагогічній діяльності. Багатьом поколінням дала педагог путівку у життя. Серед них лікарі, агрономи, підприємці, вчителі – ціла генерація людей, які реалізували себе як особистості.

 Ще навчаючись у школі, мріяла стати вчителем математики. Закінчивши школу, вступила на фізико-математичний факультет Чернівецького педагогічного інституту.

 Здобувши диплом спеціаліста, за направленням, розпочала свою педагогічну діяльність у с. Курилівка Волочиського району. Потім Клавдія Василівна працює у школі № 2, з часом – у школі № 5. А вже з 1989 року переходить до новозбудованої школи № 6 м.

 Закоханау математику, чудово знала свій предмет і постійно удосконалювала свою майстерність, завжди ділилася своїм досвідом з колегами. Адже потрапила до гарного, дружнього колективу, де вміють і підтримати один одного у важку хвилину, і порадіти один за одного. З великим натхненням і наполегливістю працювала вчителька математики все своє життя. На її уроках панувала атмосфера емоційного піднесення, невимушеності, зацікавленості.

 За сумлінне ставлення до своїх обов’язків Клавдія Василівна Процуха удостоєна багатьох відзнак районного та обласного рівнів, отримала звання «Старший вчитель», «Вчитель-методист». Вона – «Відмінник народної освіти».

 Ніколи не уявляла себе поза колективом, весь час перебувала і перебуває у вирі шкільного життя, у постійному спілкуванні. Хоч і на заслуженному відпочинку, але Клавдія Василівна приходить у школу, радіє за колег та вже за онуків своїх вихованців.

 Жека Галина Петрівна

 Галина Петрівна Жека вирішила стати вчителем, бо її рідна тітка працювала вчителем математики. Тож закінчивши школу у 1979 році, вступила до Житомирського педагогічного інституту ім. І. Я Франка. Свою педагогічну діяльність розпочала ще навчаючись у вузі, а саме в с. Бубнівка Волочиського району, згодом працювала у Волочиській школа №1. А коли у місті відкрили нову школу №6, перейшла працювати до новоствореного колективу.

Розумна, стримана, вона любила своїх гомінливих, допитливих та вихованих учнів. Основне в її методиці — навчати і навчити. Прояв внутрішньої, духовної суті розкривався насамперед в її чуйному характері, що становить особливу, неповторну, індивідуальну рису цієї жінки.

«Галина Петрівна ніколи не була суворою, жодного разу не підвищувала голос на учня. Та й зауважень майже ніколи не робила, бо в класі завжди панувала така собі ділова атмосфера», – згадує її учениця, а тепер вчителька, яка зараз працює у навчально-виховному комплексі, Інна Григорівна.

За сумлінну та творчу працю Галина Петрівна удостоєна освітянських нагород, вона вчитель вищої категорії та отримала звання «Старший вчитель». Пам’ятає своїх учнів гарними, розумними та вихованими.

У 2009 році у зв’язку з хворобою змушена була залишити стіни рідної школи, але своїх учнів завжди пам’ятає. Із словами вдячності та поваги згадує Галина Петрівна директора Ревуцького Володимира Васильовича, мудрого керівника та чудового організатора.

А щодо порад молодим вчителям у їх  педагогічній  роботі Галина Петрівна  радить наступне: «Дуже важливо знати свій предмет, приземляти його до життя, тобто практично застосовувати. І обов’язково повинна бути любов до учнів, а в учнів до вчителів. Адже наші думки, вчинки, слова відповідають Божому писанню. Якщо є любов- все піднімається до життя.»

 Береза Галина Петрівна

Закінчивши школу у 1974 році, Галина Петрівна вступає до Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького (нині це Київський державний педагогічний університет ім. М. Драгоманова). Після закінчення вузу розпочала свій трудовий шлях на педагогічній ниві у Фастівському районі Київської області, за направленням. У 1976 році переїжджає до м. Волочиська, де працює у школі № 2. А з 1990 року працює у школі № 6 – спочатку вчителем математики, а згодом заступником директора по методичній роботі.

 Можна тільки позаздрити таланту педагога вчити і разом з тим научати. Це тонкий психолог і прекрасний педагог. Її поява завжди супроводжувалася чарівною посмішкою. Прекрасно знаючи свій предмет, Галина Петрівна вміла все: і вдало пожартувати, і підбадьорити напередодні контрольної, і зрозуміло пояснити важку тему. Завжди згадує своїх колег, хороших спеціалістів і просто гарних людей. Вона відмічає, що з таким педагогічним колективом та його мудрим керівником можна «гори вернути». Людяність, скромність, вимогливість, працьовитість – ці риси притаманні Галині Петрівні. За сумлінне ставлення до своєї праці нагороджена відзнаками району та області, а також отримала звання «Старший вчитель». Але найбільше Галина Петрівна пишається своїми учнями. «Кожен вчитель особливий по-своєму, але, насамперед, – говорить Галина Петрівна, – він має любити свій предмет і любити дітей.»

Глуговська Наталія  Іванівна

Вперше Наталія Іванівна переступила  поріг, тоді ще школи №6, в далекому 1989 році, перейшовши разом зі своїм класом з середньої школи № 5 у 7 клас. Класним керівником  було призначено вчительку англійської мови  Лисюк Ольгу Петрівну. «Найулюбленішим предметом була математика, тому, коли в кінці 9 класу потрібно було вибрати, який же предмет вивчати поглиблено, то у мене навіть не було сумнів. У 10 -11 класі я навчалася в класі з поглибленим вивченням математики, класним керівником та вчителем математики була прекрасний педагог Дем’янова Майя Михайлівна,  вчитель вищої категорії, вчитель-методист. Завдяки їй, я ще більше полюбила математику, прийняла рішення після закінчення школи бути вчителем математики», -говорить Наталія Іванівна. Закінчила школу в 1994 році, була нагороджена за особливі успіхи у навчанні «Золотою медаллю».

З 1994 по 1999 роки  навчалася на фізико-математичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який успішно закінчила, отримавши спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Вчитель математики та основ інформатики».

З 2002 по 2004 роки навчалася в цьому ж університеті на магістратурі, де отримала кваліфікацію «Викладач математики»

З вересня 1999 року працювала вчителем математики та інформатики у Бальковецькій загально-освітній школі.

З 2 січня 2003 року була прийнята на посаду вчителя математики та інформатики у Волочиський НВК, де і працює по сьогодні.

У 2003 році в комплексі з ініціативи директора В. В. Ревуцького з’явилася шкільна газета «ALMA MATER». Статті у газету писали учні, які відвідували гурток під керівництвом журналіста районної газети В. Шаль,  а Наталія Іванівна відповідала за комп’ютерну верстку та друк. Муляр Оксана (кореспондент 1+1 media ) та Струк Наталія (Головний редактор Телеканалу НТА) були активними дописувачами нашого видання.

За час роботи у закладі працювала у діючій тоді на базі НВК «Школі механіки».

З 2013-14 навчального року займається адмініструванням шкільного сайту, керує роботою технічної групи.

Брала участь у конкурсі «Вчитель року» у номінації “Вчитель інформатики”, була переможцем районного  етапу.

 Бурова Оксана Іванівна

Закінчивши навчання у Волочиській середній школі №1, стала студенткою фізико-математичного факультету Тернопільського державного педагогічного інституту. Роки навчання збігли швидко, і у 1993 році молодим спеціалістом розпочала свій педагогічний шлях у школі №2. А вже з 2001-го року стала вчителем математики Волочиського навчально-виховного комплексу, де працює і досі.

За час роботи в закладі стала спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії , у 2017 році отримала звання «Старший вчитель».

Працювала з учнями у «Школі механіки», яка діяла на базі навально-виховного комплексу.

Кожного року учні Оксани Іванівни є призерами та переможцями другого етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, має Оксана Іванівна і учасників та призерів обласних олімпіад. У 2007, 2008 та 2009 роках разом зі своїми учнями брала участь у Малій академії наук. Її вихованці щоразу виборювали  перемогу на першому етапі та представляли НВК на другому етапі захисту робіт МАН.

У 2012 році брала участь у конкурсі «Вчитель року» в номінації класний керівник та виборола друге місце на районному етапі конкурсу. А у 2016 році стала переможцем районного етапу конкурсу «Вчитель року» в номінації математика та гідно представила заклад на обласному конкурсі: увійшла у сімку кращих вчителів математики області.

Методичні розробки Оксани Іванівни отримували належну оцінку  на обласній постійно діючій виставці “Освіта Хмельниччини на шляхах реформування” у 2012, 2013 та 2015 роках.

 Липа Лариса Борисівна

У 1988 році, закінчивши середню школу №5, Лариса Борисівна стала студенткою фізико-математичного факультету Тернопільського педагогічного інституту. У 1992 році, ще будучи на той час студенткою 5-го курсу, розпочала свою педагогічну діяльність у школі №6 (на той час Петрук Олександр Іванович вийшов на заслужений відпочинок, і на його місце прийшла молода та енергійна Лариса Борисівна).

 Протязгом усього багаторічного педагогічного шляху, учні Лариси Борисівни систематично ставали призерами та переможцями районних олімпіад з математики, а потім і призерами обласної олімпіади. Також долучалися учні Лариси Борисівни і до написання наукових робіт у Малій академії наук, де щоразу їх роботи були належно оцінені та перемагали на першому етапі захисту робіт МАН, стаючи при цьому учасниками обласного етапу. А такі учні, як Басистюк Сергій, який виборов друге місце, та Клімов Ілля, що посів третє місце на другому етапі захисту робіт МАН, її особлива гордість.

За час роботи у закладі працювала у діючій тоді на базі НВК «Школі механіки».

У 2009 році брала участь у конкурсі «Вчитель року» в номінації математика та виборола перше місце на районному етапі конкурсу  та гідно представила район на обласному етапі конкурсу, увійшовши у шіску кращих вчителів математики області.

За час роботи в закладі Лариса Борисівна стала спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії та  отримала звання «Старший вчитель».

 Романова Лілія Антонівна

 Закінчивши навчання у середній школі, Лілія Антонівна здійснила свою мрію та вступила на фізико-математичний факультет Кам’янець-Подільського державного університету. По завершенні навчання у 1996 році Лілія Антонівна  розпочала свій педагогічний шлях у Федірківській середній школі, а згодом, у 1998 році почала працювати вчителем математики у Волочиському колегіумі.

За час роботи у закладі долучалася до проведення районних та обласних семінарів, що проводилися на базі навчально-виховного комплексу.

Щорічно учні Лілії Антонівни є призерами та переможцями районних олімпіад з математики. Мала вчитель і учасників обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з математики.

За час роботи в закладі Лілія Антонівна стала спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії.

 Сінькова Наталія Степанівна

Народилась 15 травня 1972 року у Волочиську.

У 1978 році пішла до експериментального 0-го класу Волочиської ЗОШ №5, який набрала молода, талановита і перспективна перша вчителька Савчук Лариса Михайлівна. В середніх та старших класах школи улюбленими предметами стали креслення, математика (особливо геометрія, де потрібно накреслити складні рисунки до задач стереометрії – простору), трудове навчання (виготовлення лекал та викрійок, розкрій та пошиття одягу). Після закінчення з медаллю школи, у липні 1989 року, склавши вступний з математики на «відмінно», за одним екзаменом вступила до Кам’янець-Подільського педагогічного інституту ім. В.П. Затонського на фізико-математичний факультет. Вибір був очевидний: педагогічний ВУЗ –  по стопах мами, точні науки  – здібності від батька та привита у школі любов до свого предмета вчителями Процухою Клавдією Василівною, Петруком Олександром Івановичем та Єгоровим Дмитром Петровичем.

Після закінчення ВУЗу наказом по відділу від 1 вересня 1994 року прийнята на роботу вчителем математики Волочиської ЗОШ №6, де з моменту відкриття працювала вчителем початкових класів мама, Сінькова Раїса Варфоломіївна.

За єдиним записом в трудовій книжці вже 26 рік працює у Волочиському НВК. Навчає математики молоде покоління талановитих дітей і перспективної молоді, прививає любов до математики, її краси та гнучкості, залучає учнів до навчання в економічних, математичних класах, до участі в олімпіадах, конкурсах, до написання робіт з математики в МАН. Її учні – переможці та учасники ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту робіт МАН. 90% її випускників обирають математику як предмет на вибір на ЗНО і відповідно для вступу до ВНЗ. Серед її випускників – вчителі математики.

Активний учасник районних, обласних семінарів.

Любить не тільки свій предмет, але й загалом роботу в школі. Робота завжди була і є для неї важливою справою її життя. Тому й віддається улюбленій праці. Віддає багато своїх вмінь, сил та часу не лише урокам, а й в позаурочний час. Творчі здібності розкриває і в себе, і в своїх дітях як класний керівник при підготовці різних заходів, конкурсів, спортивних змагань, екскурсій, поїздок. Написала багато сценаріїв, виконала багато малюнків, інших оформлень, підготувала багато виступів класів на сцені під час проведення тижнів математики. Готувала збірну учнів старших класів до шкільних і міжшкільних ігор КВК. Постійний учасник команди КВК вчителів, яка існувала в закладі.

 З особливим теплом відбуваються зустрічі випускників, на які колишні учні завжди запрошують свою вчительку.

Вміє і багато зусиль прикладає для естетичного оформлення різних приміщень комплексу, створенню комфортних умов для навчання та перебування учнів та вчителів в закладі, зміцненню матеріальної бази.

За сумлінну працю, плідну роботу отримала численні відзнаки обласного, районного рівнів, відзнаки комплексу.

 Юний журналіст Легкодух Вікторія

Залишити відповідь