В лютому цього року відбувся II етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої Академій Наук (МАН) в якому, також брали активну участь учні нашої школи і здобули велику кількість перемог. Але спочатку про сам конкурс.
Академія наук – два слова, а скільки образів та думок в голові. Поважні професори, постійно зайняті студенти, великі аудиторії та загадкові лабораторії і все це – таїнство, до якого підпускають лише обраних.
Конкурс складався з трьох частин: заочного оцінювання, контрольної роботи і захисту. Контрольна робота і захист відбувався в два етапи 15 та 16 лютого і проводилися на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Велика кількість учасників, безліч нових облич та знайомств, сотні класів та аудиторій, ось що чекало нас за стінами довгоочікуваної Малої Академії Наук.
Першого дня відбулась перевірка рівня знань з базових дисциплін, так, до прикладу, в відділенні журналістики, фольклористики і літературознавства, здійснювалась перевірка знань учасників конкурсу з української мови та літератури. Другий етап – захист науково-дослідницьких робіт, який відбувся 16 лютого.Захист проходить окремо в кожній секції. Для захисту роботи автору надається до 10 хвилин, для відповіді на запитання – до 3 хвилин.
По закінченню почалось довге очікування результатів. Воно виявилось немарним і кількості набраних мною балів вистачило, щоб посісти II місце. Це засвідчило, що наша праця була немарна. Поруч зі мною перемогу вибороли й інші учні нашої школи.
Отож, переможці II етапу всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академій Наук:
III місце
Рудка Юля (9-А)
Гладкевич Тетяна (10-Б)
Санатрієва Каріна (10-А)
Клімов Ілля (9-Б)
Петрушко Дар’я (10-Б)
II місце
Ткачук Борис (10-Б)
Цимбал Ірина (9-А)
Ткачук Ярослава (10-Б)
Брицька Леся (11-А)
Бурова Тетяна (9-А)
I місце
Небельська Аліна (11-Б)
Від усієї команди призерів та переможців хочеться подякувати нашим вчителям, які були нашими науковими керівниками. Це Мосендз І.В., Маньковська О.В., Липа Л.Б., Молотай Ю.Г., Старинська С.П., Ткачук І.В., Молотай Ю.Г., Ткачук С.В.
Вражень, як в мене, так і в інших учнів, дуже багато Але, на мою думку, найважливіше – це неоціненний досвід, який ми отримали. Досвід спілкування з публікою на наукові теми, досвіт роботи з літературними джерелами та архівними документами, досвід ведення дискусій та відстоювання своєї думки.
Бажаю всім учасникам не здаватися на досягнутому і продовжувати покоряти свій Олімп знань. Учениці 11-Б класу Небельській Аліні та ії керівнику Молотай Ю.Г. бажаємо здобути перемогу у наступному етапі конкурсу.
Учень 10-Б класу Ткачук Борис