«Вчителько моя, зоре світова…»
  • Коментарі запису:0 коментарів

Як прекрасно і точно названо в цій поезії Андрія Малишка вчителя. І саме доля вчителя випала Ользі Василівні Гуляк, яка віддавала часточку себе дітям, як зоря ранкова поспішала до своїх  учнів передати діаманти рідної мови та літератури.

Бажання стати вчителем зародилося в дівчинки ще у ранньому дитинстві. Коли всі дівчатка гралися в « доньки-матері», вона старанно намагалася знайти собі друзів для гри в «школу». … Минали роки і дитячі захоплення переросло в дорослу мрію.

Ніким іншим, ніж вчителем філологом, Ольга Василівна не бачила. Та шлях до здійснення мрії був непростим. Доля розпорядилася так, що її знання і здібності, вміння наполегливо працювати, виявилися необхідними школі, в якій сама колись навчалася. І у вересні того самого 1964 року, коли отримала атестат зрілості, юна тендінтна дівчина, вчорашня випускниця, переступає поріг рідної школи вчителькою німецької мови та співів. Вже згодом навчалася у Кам’янець – Подільському на омріяному філологічному факультеті і здобула фах вчителя російської мови та літератури.

З відкриттям нової школи у 1989 році,  Ольга Василівна Гуляк працює у Волочиській школі № 6  заступником директора по навчально-виховній роботі. А до цього працювала директором районного Будинку піонерів та школярів.

«Робота заступника директора з навчально-виховної роботи не зовсім мені була знайома», – зізнається Ольга Василівна. – Виникали труднощі при складанні розкладу, тому що навчальний план передбачав  поділ класів на групи. Дякуючи підтримці моїх колег: директора школи Ревуцького В. В., заступників директора Савчук Л. М, Пастуха О. П. та інших досвідчених педагогів, проблеми організації навчально-виховного процесу успішно вирішились».

Нелегка робота завуча, адже функціональні обов’язки охоплюють методичну роботу з педкадрами, підвищенням їх фахового рівня, контроль і керівництво за навчально-виховним процесом, роботу з учнями та батьками.  Поступово формувався колектив нової школи, закладалися нові традиції в системі навчально-методичної та виховної роботи. Ольга Василівна Гуляк на чолі з директором школи  працювала над створенням психолого-педагогічного семінару для вчителів відповідно їх фахового рівня та кваліфікації, в роботі якого використовувались нетрадиційні форми занять. А також над запровадженням шкільних олімпіад з навчальних предметів та традиційних предметних тижнів.

Ольга Василівна відзначена значком «Відмінник освіти України», отримала звання «Вчитель – методист». Нагородження численними Грамотами районного відділу та обласного управління освіти. Добрим словом згадують «свого» завуча педагоги, які під чуйним керівництвом Ольги Василівни вчились бути вчителями, черпали натхнення з її вагомого досвіду.

Її життєвим кредом є такі слова: «Найвища наука життя – мудрість. А найвища мудрість – бути добрим». Скільки вихованців, учнів виросло й стало на власні крила за більш, як 40 років педагогічного стажу – важко порахувати. Кожного свого учня пам’ятає, пишається їхніми успіхами. Ольга Василівна Гуляк вчила дітей любити і шанувати слово, подавала приклад високої моралі молодим колегам. За це її досі люблять і поважають учні, батьки, педагоги.

 

Залишити відповідь