ШАНА ПРАЦІ ПЕДАГОГІВ
  • Коментарі запису:0 коментарів

Величезна виховна сила школи народжується там,

де  в людини, перед якою тільки відкривається життя, 

є улюблений учитель”. 

В. Сухомлинський

Кожна людина проходить через чарівний, чудовий, казковий світ дитинства. І дуже важливо, хто поведе її дивними стежками до пізнання світу, відкриваючи таїни знань, силу предмета, науки, процесу самоосвіти й самовдосконалення. А. Дістервег підкреслював, що справжніми вчителями й вихователями народжуються. Тільки той педагог залишає частку себе в дітях, хто, не шкодуючи сил, творчої наснаги, таланту, вкладає в душі вихованців найбільші скарби — душевність, людяність, порядність. В усі часи існування людства образ учителя асоціюється з людиною, що несе вогник знань, радість відкриття нового, повсякденну готовність до самопожертви в ім’я високої ідеї. У багатьох творах українських письменників XIX ст. зображені герої, що вірили у добрий початок в людині, з якого проростає могутній корінь краси.

Все починається змалечку: любов до батьків, до природи, до Батьківщини, до роботи і навіть до життя, але любов до навчання починається з перших кроків в школу, з першого дзвоника, з перших розповідей рідного вчителя про наш дивний і мальовничий світ, про диких тварин, що живуть десь далеко від нас у темних і страшних лісах, про людей, які працюють на заводах і фабриках, про мальовничі селянські поселення… І все це нас дуже захоплює, а вчитель – це наш провідник у життя, який слідкує за тим, щоб ми не заблукали або раптом на впали.

Професія вчителя – дуже важка і відповідальна. Адже в його руках майбутнє нашої держави. Як це благородно – давати іншим знання, бути порадником і взірцем. Звичайно, далеко не кожний може стати справжнім учителем. Для цього потрібно багато працювати, займатися самоосвітою, щоб уроки стали цікавими і корисними.

Василь Симоненко писав: « Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для інших виборює життя». Саме про наших педагогів – пенсіонерів ці чудові слова, адже вони жили і живуть своєю справою, сіяли добре, чисте та прекрасне поміж своїх учнів.

Залишити відповідь