Випускний клас…Позаду роки, проведені у школі, попереду доросле життя. І для багатьох випускників один з перших кроків у цьому житті – вступ до вузу. Університети, інститути, академії, як вибрати саме той, який потрібен тобі? Як обрати спеціальність? Для вступу недостатньо тільки бажання! Ще необхідно мати досить високий рівень знань, що дозволить вступити до обраного закладу. Але для цього необхідно досягти високих результатів у зовнішньому незалежному оцінюванні.
ЗНО – один із найважливіших етапів у житті кожного випускника. Також ЗНО – це три літери, від яких лихоманить вчителів, учнів та їх батьків щороку.
Випускники навчальних закладів України вже понад 10 років складають зовнішнє незалежне оцінювання, яке стало головною умовою вступу до вишів. Не є винятком і здобувачі освіти нашого НВК. Протягом останніх років навчання у школі йде ретельна підготовка до цих іспитів, бо головна мета ЗНО – це забезпечення об’єктивності при оцінці знань випускників, створення умов, за яких визначати можливість вступу до вузу зможе рівень знань абітурієнта.
Хоча результати зовнішнього незалежного оцінювання не ідеальний маркер якості освіти, але на сьогодні він залишається найбільш об’єктивним.
За результатами ЗНО 2021 року наш заклад посів 16-те місце в рейтинговому списку шкіл Хмельницької області (з 290 закладів). Та маємо найвищі показники серед міських шкіл громади з усіх предметів, які виносилися на ЗНО, а саме: хімія 164,5б, українська мова і література -162,6б, біологія -160,6б, географія- 156,3б, історія 153,3б, англійська мова – 150,2б, математика – 148б, фізика – 131б.
Такі значні результати ЗНО з предметів наш заклад отримав завдяки скоординованій роботі адміністрації комплексу, авторитету і професіоналізму вчителів, старанності та наполегливості одиннадцятикласників, підтримки батьків.
Класний керівник 11-А класу Молотай Ю.Г., вчитель української мови та літератури. Усі знають, щоб успішно скласти зовнішнє незалежне тестування, потрібно наполегливо вчитися. Саме так працювали мої учні. Пишаюсь здобутками своїх випускників загалом і кожного окремо. Високий бал на ЗНО – це важка праця всіх. Більшість учнів класу склала тести на 170 – 199 балів, що є великим плюсом при формуванні рейтингу міських шкіл. Особливо хочеться відмітити Федоркова Костянтина – українська мова та література (199 б), історія (198б), математика (192б), Божика Дениса – англійська (194б), історія (189 б), українська мова та література (192,5б), Колосінську Дарію (189б), Пастуха Тараса (187б), Скольську Аліну (192,5б). – українська мова та література. Такі результати є позитивним показником особисто для мене як вчителя-предметника, так і класного керівника.
Класний керівник 11-Б класу Гуляк Т.П., вчитель історії. Підготовка та здача ЗНО випускниками шкіл завжди є клопітким процесом і серйозним випробуванням у житті людини. Мені дуже приємно, що мої вихованці досягли високих показників у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Потрібно вірити у свої знання і в те, що ти ними володієш. Без віри у самого себе нічого не досягнути ні під час здачі зовнішнього незалежного оцінювання, ні в житті.
Я пишаюся, що мої одиннадцятикласники стали студентами рейтингових вузів України і вступили на державну форму навчання. Так Бойко Ілля – студент Київського національного державного університету ім. Т.Г.Шевченка, хімічний факультет, Устіян Максим – Студент Львівського національного державного університету ім.І.Франка, юридичний факультет. Цим учням допомогла реалізувати свої мрії робота у МАН України впродовж багатьох років.
Класний керівник 11-В класу Возняк О.Ф., вчитель біології та хімії.
Учні 11А та Б класів навчалися в класах філологічного профілю, а мій 11В був класом універсального профілю. Але, незважаючи на це, результати ЗНО є досить вагомими, що дало можливість вступити до омріяних вузів. Варто відзначити медалістку, переможця МАН та олімпіад з математики та географії Старинську Вікторію, яка підтвердила свій рівень навчальних досягнень та стала студенткою Київського національного лінгвістичного університету.
Учень 11В класу Стратійчук Андрій. Своєю стратегією підготовки я обрав розв’язування тестів за минулі роки. Це дуже зручно, адже одразу можеш перевірити себе — яку тему знаєш гірше, що треба повторити. Коли виконував їх, засікав час, щоб знати, які завдання даються легше, а на що треба залишити більше часу. Іноді саме формулювання завдання може збити з пантелику, хоча тему добре знаєш. Тому таке тренування дуже допомагає.
Учень 11А класу Федорков Костянтин. Я завжди аналізував та систематизував свої знання, і це дало змогу мені скласти ЗНО на високі бали. Від імені всіх випускників 2020-2021 н.р. дякую вчителям за вміння організувати підготовку та спрямувати нас у правильному напрямку.
Учениця 11Б класу Господенко Наталія. Велику роль у підготовці до ЗНО відіграли факультативні заняття, які дали змогу узагальнити, систематизувати свої знання та побачити прогалини у них. А перед самою здачею ЗНО для нас, одинадцятикласників були організовані консультації з предметів, де ми мали можливість розв’язати велику кількість тестів попередніх років і удосконалити навики роботи з тестами та бланками. Настанови психолога налаштували нас на подолання хвилювання.
Класні керівники та випускники 2021 р.