Багата талантами земля Волочиська
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Нещодавно ми, учні 10-Б класу, мали цікаву,незабутню зустріч. Вона відбувалася в стінах нашої шкільної бібліотеки. Зустріч ця,напевно,багатьох спонукала до роздумів  над сенсом людського життя,над силою духу справжньої людини. А зустрілися ми з близькими та рідними нашого земляка, Маєвського Івана Мусійовича. Хто ж він,ким він був,чим жив?

  Лікар – педіатр за професією,письменник за покликанням. Автор багатьох публіцистичних статей,ста двадцяти п’яти новел та оповідань, п’ятьох повістей та роману- дилогії, автор ряду історичних розвідок.

   Народився 1 травня 1924 року в с. Собцівці Волочиського району Хмельницької області в селянській сім’ї. Батько загинув у концтаборі. Сім’я носила принизливе тавро «Вороги народу». До початку радянсько – німецької війни хлопець закінчив на відмінно 9 класів Купільської середньої загальноосвітньої школи. Під час Великої Вітчизняної війни був двічі вивезений до Німеччини, звідки тікав.

   У 1943 році перебував у німецькому концтаборі військовополонених в м . Ковелі Волинської області. Життя вдалося врятувати втечею. З цього часу юнак розпочав активну боротьбу проти фашистів  у партизанському загоні на чолі з  Антоном Одухою, за що був удостоєний ордена Слави ІІ ступеня та медалі «За перемогу над Німеччиною». Під час бойових  дій був важко поранений, після чого залишився інвалідом війни ІІ групи.

  1945 по 1951 роки – відбував покарання у норильських концтаборах. У 28 років закінчив десятирічку. У 1958 році -Львівський медінститут. Сорок  років працював лікарем в м. Острозі. Помер 28 жовтня 2000 року.

   На його честь названо одну із вулиць в Острозі, а на фасаді будинку, де колись жив і творив прозаїк, було відкрито меморіальну дошку.

   Все це ми дізнались з розповідей його сина та друзів сім’ї. Перед нами постала людина з потужною громадянською позицією ,глибоким патріотизмом, віддана минулому і сучасному своєї нації.

  Ми вдячні всім, хто організував для нас цю зустріч. Впевнена, що кожний, хто був на ній,вийшов з бібліотеки з почуттям гордості за нашого земляка Маєвського І.М.

учениця 10-Б класу Петрушко Дар’я

Залишити відповідь