Нові рекомендації МОН щодо організації освітнього процесу під час війни від 11 Березня 2022 року
  • Коментарі запису:0 коментарів

МОН надало рекомендації в листі  № 1/3371-22. 

Освітній процес МОН рекомендує організовувати залежно від ситуації. Може бути: тимчасове призупинення освітнього процесу (працівники закладів освіти виконують заходи та завдання, визначені військово-цивільною адміністрацією); навчання дистанційне або за змішаною формою (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).

Навчання учнів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб. Можна організувати за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою). Також вони можуть тимчасово відвідувати, за заявою одного з батьків, заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування. За зазначених варіантів організації освітнього процесу МОН рекомендує активно використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.

Правила поведінки під час освітнього процесу в умовах  воєнного стану

Сьогодні тисячі українців змушені ховатися в укриттях через війну.

В період дистанційного навчання для нас важливим питанням залишається-безпека  усіх учасників освітнього процесу( учнів, учителів, батьків).

Тому, в разі отримання учителем, під час проведення навчальних занять сигналів «Увага усім», «Повітряна тривога», він миттєво має сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та припинити навчальне заняття.

Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у Волочиському НВК (для учнів, які дистанційно навчаються у комплексі з числа евакуйованих учнів, учнів НВК, що перебувають у складних життєвих обставинах)  забезпечується шляхом подачі черговим неперервного дзвінка тривалістю 1 хв, після отримання сигналу — «Увага всім» з радіоприймача, звуків сирени, гучномовця (сигнально-гучномовних пристроїв).

У разі відключення електрики інформація до працівників , учнів, відвідувачів комплексу доводиться через гучномовець або ручний дзвоник.

Після оголошення сигналу «Відбій повітряної тривоги»  черговий подає переривчастий дзвінок тривалістю 5-10 с.

За дзвінком працівники та учні повинні виконати заходи:

 • швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, безпечному місці вдома) та виконувати вимоги старшого укриття.

 Нагадаємо правила поведінки в них. В укриттях заборонено:

  • ходити приміщенням без потреби;
  • самовільно заходити до службових приміщень;
  • вмикати/вимикати спеціальне обладнання;
  • відчиняти герметичні захисні двері;
  • шуміти;
  • курити;
  • розпалювати вогонь.

Покидати укриття можна лише з дозволу відповідальної особи після сигналу чи в разі надзвичайної ситуації, що загрожує життю людей. Наприклад, пожежі, підвищення концентрації шкідливих газів, закінчується повітря тощо. Що можна використовувати як укриття: обладнані бомбосховища; підземні переходи; станції метро; паркінги. Від звичайного підвалу спеціально обладнані бомбосховища відрізняються товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й двома і більше виходами на поверхню.

Залишити відповідь