НАШІ ГЕРОЇ
  • Коментарі запису:0 коментарів

Сьогодні  десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Воїни АТО… Їх мужність і патріотизм викликають захват і почуття гордості за українську націю. Усі вони – герої, які не бояться покласти життя за свою Батьківщину, за те, щоб ми жили в мирі та злагоді.

Ми пишаємось, бо  наша школа виховала героїв. Білінський Андрій Миколайович  – воїн АТО, людина,  яка на власні очі бачила усі жахіття, що відбуваються на непідконтрольній нам територій, яка кожного дня перебувала в страшенних умовах. Він, як ніхто, знає ціну життю, тому що побував в пеклі, брав участь  в бойових діях.

Та мало хто знає, що цей відважний, хоробрий воїн, колись був таким ж усміхненим, активним, життєрадісним хлопцем, як  усі ми . Саме так згадує про нього його класний керівник Бурова О.І : « Андрій запам’ятався мені веселим та життєрадісним хлопчиною, оптимістом. У класі він мав багато друзів, був товариським. У житті класу брав активну участь, завжди був щирим та відкритим у своїх емоціях та почуттях; вболівав за спільні справи класного колектив, дбайливо ставився до збереження шкільного майна. На загал, Андрій був доброю людиною , щирою та усміхненою дитиною».

Після закінчення школи продовжив навчання у Волочиському професійно-технічному ліцеї, а згодом у Бережанському агротехнічному інституті. Поїхав на роботу до Польщі, але як тільки дізнався про початок АТО, повернувся в Україну та добровільно пішов до військкомату. У червні 2014 року був мобілізований, повернувся додому через рік.

Дебальцівський плацдарм або Дебальцівське кільце – драматичний епізод російсько-української війни. Жорстока битва, яка розгорнулася на початку 2015-го року та завершилася 18-19 лютого, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм. Саме там перебував Андрій,  але він не зламався і повернувся живим та неушкодженим. Із ним довго не було зв’язку, його рідні переживали найстрашніші хвилини. Через тиждень мовчання подзвонив сестрі:

– Ми вийшли, але горіти нам в пеклі…

Він неохоче йде на розмову, не воліє згадувати, що було. Він живе сьогоднішнім днем. 28 січня 2016 року військовий комісар Романов В.А. вручив йому державну нагороду, відзнаку Президента України, медаль «Захиснику Вітчизни», а 30 січня у нього народилася донечка.

Ми щиро пишаємося людьми, що захищають нашу Батьківщину . Ми горді, що і наші випускники є героями. Ми щиро дякуємо їм, за те що вони обороняють кордони України, її незалежність.  Борються за мирне небо над нашими головами. Та хочемо побажати їм міцного здоров’я, щастя, довгих літ життя.  Шана живим та незабутня пам’ять полеглим Героям – солдатам АТО.

Юний журналіст Ярмощук Діана

Залишити відповідь