Історія становлення студії “Барвограй”
  • Коментарі запису:0 Коментарів

В далекому 2005 році у Волочиський НВК, де були хороші пісенні традиції, прийшла на роботу  досвідчений фахівець Кушнір Оксана Іванівна. 1.02.2005 року було створено хоровий гурток комплексу, який відвідували 67 учнів з 1 – 11 класів. Активною хористкою була учениця 9-го класу Хміль Юлія, яка після закінчення школи здобула професію актриси і працює в Тернопільському академічному драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

 Йшли роки, майстерність хористів зростала. 2008 року колектив отримав назву «Барвограй» та взяв участь у обласному фестивалі хорових колективів «Співає юність України», де одразу виборов почесне ІІ місце, виконуючи твори «Слався, Україно» і «Gloria». З цього часу колектив неодноразово брав участь у таких фестивалях  і щоразу ставав призером. Талановиті солісти колективу: Кушнір Анна, Ряба Надія, Лепетун Дмитро впродовж 2008-2012 років перемагали на обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

У 2009 році Оксана Іванівна спробувала свої сили у конкурсі «Вчитель року» у номінації «Музичне мистецтво» та здобула почесне ІІ місце на районному етапі .

В 2012 році на основі хорового гуртка створена студія співу «Барвограй», якій за активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень наказом МОН України № 824 від 18.07.2012 року «Про присвоєння та підтвердження почесних звань» присвоєно звання «Зразковий художній колектив». А громада міста за вагомі досягнення у галузі мистецтва нагородила Кушнір Анну та Рябу Надію дипломами лауреата стипендії міського голови І ступеня 2012-2013 навчального року.

В жовтні 2012 року на запрошення Посла України в Республіці Польща Кушнір Анна гідно представила студію співу «Барвограй» на зустрічі представників партнерських регіонів України та республіки Польща у Посольстві України у Варшаві.

2014 року у семи гуртках студії займається 164 учні з 1 по 11 клас. Завдяки допомозі спонсорів постійно вдосконалюється матеріально-технічне забезпечення cтудії співу «Барвограй»: хорові сценічні костюми, пошиті за благодійні кошти ТОВ «Волочиськ-Агро» та комплексу, мікрофони, подаровані представником Корпусу Миру міс Емілі Ейкерс, звукопідсилювальна апаратура подарована міським головою Чорною Г.Б., фортепіано, подароване сім’єю  голови ради комплексу Дудніка М.В. Репертуар студії складається з українських народних, сучасних та класичних творів. «Барвограй» – учасник виховних заходів Волочиського НВК, районних мистецьких акцій. Вихованці студії співу разом із керівником – вчителем методистом Кушнір Оксаною Іванівною впевнено крокують вперед до подолання високих вершин.

Залишити відповідь