Історія закладу

НВК – ти міцно стоїш на рідній землі

Школо моя, радість моя, невпізнанною зробили тебе роки…

Та все ж ти така рідна, світла, дорога.

Бо ти – колиска, ти – гавань, ти – рідний дім великої дружньої сім’ї.

Наш заклад процвітає вже 30 років. Але, мабуть, мало хто знає про його заснування.

Отже, рік 1985. Міністерством оборони авіаційної промисловості, як свідчать документи, було виділено 1 мільйон карбованців для будівництва найсучаснішого навчального закладу міста маштнобудівному заводу для розвитку соціальної сфери. Людиною, що змогла переконати урядових чиновників виділити для провінційного Волочиська значні на той час кошти, був тодішній директор Волочиського машинобудівного заводу В’ячеслав Олександрович Богуслаєв.

На той час було просто необхідним побудувати третю школу в місті, адже в інших школах кількість дітей перевищувала норму і було 2-ох змінне навчання. Тому районна рада народних депутанів вирішила побудувати нову шосту школу.

Так розпочиналася історія нового навчального закладу міста Волочиськ. ЇЇ продовжили працівники машинобудівного заводу під керівництвом нового директора В. О. Живила та заступника директора з капітального будівництва М. М. Басистюка. Професійно вели зведення складного об’єкта будівельники Волочиського ПМК – 32, яких очолював В. Ф. Капура. Справжнім господарем новобудови був виконроб Татаревський Микола Наумович. Постійно переймалися станом справ на новобудові і керівники району Султан Віктор Никифорович та Серветник Іван Миколайович.

Виконком міської ради виділив велику ділянку площею 2,5 гектари під будівництво школи на 1296 місць, а Волочиський машинобудівний завод виступив в ролі замовника.

В 1987 році розпочалось будівництво НВК. Школа росла на очах. Велика армія будівельників старанно виконували свою роботу.

В цьому брали участь багато бригад, а саме:

  • бригада малярів;
  • комплексна бригада, очолював Гулаєв Н.О.
  • бригада плиточниць-облицювальників, бригадир Гуменюк Н.О.
  • бригада штукатурів, бригадир Буряк М.С.

На одній із нарад, присвяченій будівництву школи, з’ясувалося, що проектом в усіх класних приміщеннях передбачено покриття підлоги лінолеумом, який швидко псується і шкідливий для здоров’я учнів. Одразу прийняли рішення: в класних приміщеннях виготовити підлогу з дерева і доручити виконувати ці роботи підпримствам та установам міста, закріпивши за кожним з них один навчальний кабінет.

Отак, всім містом, проводили благоустрій території, фарбували стіни і підлогу, мили підлогу і вікна, складали меблі.

Настав довоочікуваний, сонячний ранок першого вересня 1989 року – перший робочий день новоствореної середньої школи №6 міста Волочиськ. Майже тисяча учнів, їх батьки, вчителі, будівельники та машинобудівники були присутні на святі першого дзвоника в новозбудованій школі, і вперше заповнили світлі класи, обладнані найновішим обладнанням кабінети та майстерні, просторі спортивні зали. Всіх цікавило, як швидко зможуть здружитися учні та педагоги, які прийшли з різних навчальних закладів міста. Які традиції започаткує новий навчальний заклад? Яке місце займе в районній освітній галузі?

Відповіді на поставлені життям запитання намагався знайти новостворений педагогічний колектив, основу якого склали вчителі середніх шкіл міста №1 та №5. Завдячуючи мудрості вчителів-методистів Олександра Івановича Петрука, Клавдії Василівни Процухи, Раїси Дмитрівни та Юліана Ярославовича Федевичів, Раїси Іванівни Рацідло, досвіду Ольги Василівни Гуляк, Олександра Панасовича Пастуха, підтримці та ініціативі молодих вчителів, батьків та учнів процес становлення нового навчального закладу пройшов швидко і безболісно.

Вже в жовтні 1990 року було розроблено та затверджено один з перших в області Статут навчального закладу і з 1 січня 1991 року школа почала працювати в умовах нового господарського механізму, що дозволило відкрити розрахункові рахунки в банку, створити в закладі власну бухгалтерію.

В 1993 році школа першою в районі розпочала перехід з шестиденного на п’ятиденний робочий тиждень і успішно закінчила його в 1994 році.

В реалізації обох цих нововведень активно проявив себе орган громадського самоврядування закладу – рада школи, члени якої протягом 20 років брали активну участь в розв’язанні найскладніших проблем в житті навчального закладу. В різні роки очолювали раду закладу шановані в місті люди: М. Ю. Кузьмін, О. В. Данчак, В. О. Петрук, П. В. Бєляков, А. П. Заяць, М. В. Дуднік.

Ще далекого 1990 року розпочалася підготовча робота по запровадженню в школі поглибленого вивчення окремих предметів: математики, іноземної мови, хімії та біології, економіки. Учні, які навчалися в профільних класах, першими в районі стали призерами обласних, учасниками Всеукраїнських предметних олімпіад, а згодом і переможцями.

Результативна робота з профільними класами дозволила в 1998 році поставити питання про реорганізацію школи у заклад нового типу. З цим завданням колектив, за підтримки райдержадміністрації, відділу освіти, успішно справився і 1 вересня 1998 року вперше в районі був створений, шляхом реорганізації Волочиської загальгоосвітньої школи I-III ступенів №6, загальноосвітній заклад нового типу – Волочиський колегіум.

В 2000 році в зв’язку із змінами в законодавстві колегіум був реорганізований у Волочиський навчально-виховний комплекс у складі загальноосвітньої школи I ступеня та гімназії – єдиний навчальний заклад нового типу в районі.

Сьогодні в комплексі створено найкращі умови для проведення уроків та позаурочних занять, відпочинку та оздоровлення. Басейн, реконструкцію якого проведено в 2001 році, дозволяє не тільки навчати плаванню та оздоровленню учнів комплексу, але й дітей міста та району в позаурочний час.

З 2002 року комплекс наказом управління освіти визначено пілотним закладом з впровадження інформаційних технологій в області. У 2009 році освітньо- методичний центр закладу визнано перможцем обласного конкурсу.

Обладнаний високоякісною звуковою апаратурою та освітлювальною технікою актова зала, два просторих спортивних зали дозволяють проводити різноманітні позаурочні заходи. Просторі та затишні навчальні кабінети, комфортні умови, які створені за підтримки батьків наших учнів, стали другою домівкою для вихованців закладу.

Постійно творчо працює колектив навчального закладу, відчуваючи підтримку своїх починань від районної влади. Активно співпрацює наш навчальний заклад із міською владою та комунальними підприємствами міста.

Співпраця комплексу з дитячими дошкільними закладами міста сприяє залученню їх вихованців до участі в різноманітних мистецьких заходах, які проводяться в нашому закладі, встановленню тісних взаємозв’язків вчителів початкової школи та вихователів дитячих садочків, робило перехід дитини на навчання в школу менш болісним.

Попереду у навчального закладу чимало нових завдань у справі виховання підростаючого покоління.

Віриться, що наш заклад досягне ще чимало творчих здобутків на освітянській ниві.

Мельник Каріна, Лозовецький Юрій

 9-А клас