«Не згасити пам’яті вогонь…»
  • Коментарі запису:1 коментар

День перемоги над нацизмом у Другій світовій – державне свято і вихідний день в Україні. Він прийшов на зміну Дню Перемоги, який відзначали в СРСР з 1965 року, а потім в Україні до 2015 року включно.

Згідно з Указом Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Саме тому з 2014 року в українських заходах вшанування пам’яті загиблих не використовується чорно-помаранчева георгіївська стрічка. Її замінили на новий символ – квітка червоного маку. Саме мак є офіційним у світі символом відзначення пам’ятних днів Другої світової війни. 

Цього року святкуємо 75-ту річницю Перемоги.

У  Волочиському навчально – виховному комплексі до Дня пам’яті та примирення було організовано виставку робіт учнів «Не згасити пам’яті вогонь..». У ній взяли участь учні 1-11 класів. Сьогодні ви маєте нагоду її переглянути  на новоствореному сайті НВК https://www.volnvk.km.ua/

Наші учні не забувають про традиції,  символи та своїх прадідів. 

Учні 1-2 та 7-8 класів у своїх роботах показали, що «червоні  маки пам’яті – символ примирення»бувають різними.

3-4 класи виготовляли листівки «З Днем Перемоги», де різними техніками показали, які вони винахідливі та креативні.

5-6 класи  створювали  малюнки-колажі та різні доробки  «Уклін живим – загиблим слава» та «Бабусі та дідусі живуть у наших серцях …»

Найцікавіше завдання виявилось в учнів 9-11 класів, вони писали статті  на теми «Гордимося подвигам прадідів» або «Які спогади зберігає моя сім’я», де розповідали історії своїх прадідів і як вони ними гордяться  та дякують  їм.

Вітаємо  усіх з Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!Сьогодні свої вітання та слова вдячності ми адресуємо перш за все ветеранам-фронтовикам, трудівникам тилу, дітям війни – всім, хто на своїх плечах виніс тягар війни.

Ви – покоління переможців! Ваше життя – достойний приклад самовідданої праці, невтомної енергії і витримки, взірець мудрості і справедливості, безмежної любові до Батьківщини.

Ми пам’ятаємо про Ваш подвиг, і ця пам’ять додає сил у боротьбі проти зовнішнього агресора. Проти нього піднялася вся держава, і це означає, що в України є майбутнє.

Запрошуємо до  перегляду виставки…

Цей запис має один коментар

  1. Юліана7-В

    7-В дівчатка щиро вдячна вам за співпрацю!!!!

Залишити відповідь