Свято Покрови Пресвятої Богородиці
  • Коментарі запису:0 коментарів

Свято Покрови Пресвятої Богородиці цьогоріч в Україні відзначають 1 жовтня. Це свято несе у собі важливу подію, а саме захист та заступництво Божої Матері за людей. Свято пов’язане з порятунком Константинополя Божою Матір’ю, яка накрила людей омофором-покривалом, яке було частиною її одягу. Також в цей день відзначається день захисників та захисниць України, які відстоювали та продовжують боротьбу за свободу нашої країни та нації.

У нашому навчальному закладі було проведено захід в честь цього свята. Його провів директор історико-етнографічного музею, кандидат історичних наук, доктор Філософії Ільчишин Сергій Орестович.

Захід-лекторій було проведено на тему: Фотодокументальна виставка ОУН та УПА. Він цікаво розповів учням 10-11 класів про національно-визвольний рух української повстанської армії. З його лекції учні дізнались про причини та передумови створення організації, історію її розвитку, а також про людей, які брали у ній участь. Героїчна боротьба УПА-це найбільш героїчна доба в історії України. Це був важкий час, у який люди змогли зібратись духом та не забули про те, що насамперед є громадянами своєї держави, повинні залишатись вільним народом.

Розповідь доповнила учениця 10-А класу Кузьмова Дарʼя, яка розповіла про НВКівців та їхніх батьків, які в різний час, у важкі періоди захищають та боряться за незалежність за вільність української держави, а також про визвольні змагання ОУН і УПА з 1926-1963 р.

 На цьому заході ми дізнались про те, що повинен знати кожен українець, про важкі часи та відстоювання незалежності нашої держави. Про те як Україна та її народ боролись з ворогом та боряться і сьогодні. 

На героїзмі УПА й визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління.

О, Матір Божа, заступися
За своїх дочок та синів.
Накрий своїм святим покровом
І захисти від ворогів.
О, Богородице Святая,
Дай сили кожному із нас.
Врятуй ти неньку Україну
У цей важкий для неї час

учениця 10-А класу Веретюк Єва

Залишити відповідь