Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Головна мета якої привернути увагу до проблеми насильства в суспільстві та закликати кожного з нас не залишатися осторонь.
Насильство буває різних видів: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. Воно може статися будь-де: вдома, на роботі, в освітніх закладах. Найважливіше — не мовчати!
З метою створення у нашому ліцеї безпечного освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації серед учасників освітнього процесу було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів, дискусій, квест-акцій, годин спілкування з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми та відповідальності за вчинення такого роду діянь.
У нашому ліцеї була створена літературно-тематична експозиція «Закон і право для всіх єдині» та тематична експозиція « Маршрут безпеки» для учнів 1-11 класів.
Класні керівники 1-2 класів провели пізнавальну виховну годину « Правовий світ», учні 3-4 класів пройшли цікавий квест « Правовий лабіринт». Соціальний психолог Дороганчук Оксана Миколаївна підготувала для учнів 5 класів годину спілкування « Що таке насилля?», для 8-Б класу – «Скажи НІ насильству», а для учнів 10-11 класів – « СНІД загроза людству». Представники ГО Фундації Калина, представники поліції та соціально-психологічної служби ліцею разом з учнями 8-А та 8-В класів взяли участь у фасилітованій дискусії на тему “Скажи НІ насильству”, де обговорювали форми насильства. Соціальний педагог Стець Світлана Павлівна організували для учнів 7 класів зустріч з представниками ювенальної превенції «Про відповідальність за вчинення правопорушення», а також провела годину спілкування для учнів 6 класів на тему ««Розкажи дорослому якому довіряєш». Також учні 10-11 класів розробили буклети на тему «Як не стати жертвою сексуального насильства у військовий час».
Останні декілька років вейпи та електронні сигарети стають все більш популярними серед підлітків. Багато людей вважають, що вони є безпечнішою альтернативою звичайним цигаркам. Тож усім важливо розуміти потенційну небезпеку електронних цигарок. Не менш цікавою та повчальною відбулася година спілкування «Електрона сигарета – чому це шкідливо?» для учнів 9 класів, підготовлена лікарем Бойчук Тетяною Миколаївною, медсестрою Коваль Тетяною, представником ЦРЛ.
Під час проведення таких заходів, учні отримають інформацію, як можна захистити себе і куди, в разі потреби звернутись за допомогою. А також сприяють аналізу власних дій та вчинків, вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.
Діти – майбутнє нашої країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то майбутнє України буде багатообіцяючим.
Яцина Інна Григорівна