Урок «Захист дітей від сексуального насильства»
  • Коментарі запису:0 коментарів

Сьогодні, 02.12.2021р. в нашому навчально- виховному комплексі відбувся урок для учнів 9-10 класів на тему: “Захист дітей від сексуального насильства: формування навичок безпечної поведінки у підлітковому віці”.

Саме ця тема,  на жаль, є дуже актуальна серед підлітків.

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році.

В наш час в світі тема насильства не перестає набирати обертів.

Це трапляється, як в публічних місцях, так і вдома від посторонніх та близьких людей.

Насильство в сім’ї є одним із самих розповсюдженіших форм порушення прав людини. Бувають випадки коли член родини здобуває довіру та збільшує близькість з людиною, плануючи вчинити насильство.

Саме про це ми дізналися на уроці «Захисту дітей від насильства», який проводив практичний психолог комплексу, ми переглянули фільм “Сексуальне насильство в сім’ї”, в якому близька людина здобувала довіру дівчинки-підлітка, а потім пробував домагатися її.

Після перегляду відеоролика психолог нашої школи провела бесіду, щодо наслідків після сексуального насильства та дій, які повинні вчинити жертви таких ситуацій.

А саме, якщо в таку ситуацію потрапили неповнолітні, то не слід тримати це в собі та приховувати від оточуючих.

Якщо стосунки з батьками тісні, то потрібно розповісти їм і вони обов’язково допоможуть вибратись з такої ситуації, а якщо немає змоги чи бажання ділитись цим з рідними, то звернутись до класного керівника або психолога школи чи навчального закладу до якого ви ходите.

Також нам стало відомо, що протягом минулого року було відкрито понад 400 кримінальних справ щодо сексуального насильства над дітьми.

Ця статистика не є втішною, проте Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство з сім’ї, зокрема, було ухвалено відповідний закон, країна приєдналась до кампанії ООН проти побутового насильства, започатковано загальнодержавну кампанію “Стоп–насильству”.

Висновком цього заходу стали слова “Бережи себе! Твоє життя є найбільшою цінністю”.

Отже, завжди бережіть своє життя в безпеці, адже воно в кожного одне.

Автор: Рак Вікторія

Залишити відповідь