Військово – спортивні змагання «Україна – мати. Вмій її захищати»
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Доброю традицією патріотичного виховання у нашому закладі було проведення військово – спортивних змагань, присвячених Дню Збройних Сил України між  учнями 11-х класів. На жаль, у зв’язку з епідемією корона вірусу  ці змагання протягом останніх двох років не відбулися. Але цього року, навіть не дивлячись на військову агресію з боку росії на нашу державу, відновилися ця традиція. Метою заходу є військово-патріотичне виховання та популяризація серед учнів  загальновійськової підготовки, виховання високих морально-психологічних якостей, а також підвищення психологічної стійкості. Це дає молодим людям можливість  вдосконалити знання та навички з допризовної підготовки, готують до виконання громадянського обов’язку – захисту Батьківщини.

У змаганнях брали участь команди учнів 11-А та 11-Б  класів Волочиського НВК. До складу команди входили  всі учні класу, допущені до занять фізкультурою.  До цього дня учні готувалися досить серйозно, аби показати високу військову та творчу підготовку.

На свято завітали батьки, запрошені гості, учні та випускники нашого закладу.  Конкурси змагань оцінювало компетентне журі до  складу якого входили офіцери: старший лейтенант військової частини А 0543 Никулин О. І. та лейтенант 7 відділення Хмельницького центру комплектування та підтримки Стаднічук В. І., а також вчителі предмета «Захист України» – Пастуха В.В., Скакун Л.Д., лікар комплексу – Бойчук Т.М., вчителі фізичного виховання: Коваля О.В., Сінькова П.В., Бойчука О.І., Лінник О.М.,  Яковенко Д.О.,  вчителі НВК : Маньковська О.В.,   Яцина І.Г.,  Стець О.Б.,  Лопушанська І.А. –  викладач хореографії. А почесним гостем  військово – спортивних змагань був молодший сержант, командир  відділення зенітно-артилерійського загону десантно-штурмової бригади – Пастух Віктор Васильович.

Спортивний зал нашого комплексу  був переповнений вболівальниками. Учні, вчителі, батьки та гості – всі були в очікуванні змагань,

Почалися військово-спортивні змагання  урочистим шикуванням усіх учасників команд 11 класів. Право внести Державним прапор України надали учням 10-х класів: Волосюку Володимиру, Волоху Дмитру та Яцині Євгену.

У виконанні учениць Олійник Софії,  Сінькової  Оксани , Нещадін Евеліни та Кордунович Карини прозвучав гімн України.

Впродовж усього свята було оголошено збір благодійних коштів на підтримку воїнів ЗСУ. Кожен бажаючий міг долучитися до цієї акції.

День Збройних Сил України – це приклад мужності і героїзму. Це день тих, хто покликаний захищати рідну землю. Воїнів Збройних Сил вшановує вся Україна.  Учням Волочиського НВК, є на кого рівнятися, адже, і батьки учнів, і випускники, і працівники комплексу, саме сьогодні боронять кордони нашої держави від російського агресора. Багато вже повернулися з тих пекельних місць живими і здоровими. Але на жаль, не всі повернулись додому. Всі  присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Учасники змагань  пройшли ряд досить складних випробувань, в яких проявили знання, силу, творчість, спритність і кмітливість. Серед конкурсів були такі як: «Конкурс стройової пісні», «Підтягування на перекладині», «Піднімання тулуба в сід за 1 хвилину», «  Поштовх гирі», « Кидок м’яча в корзину», «Накладання пов’язки при поранені голови», «Перетягування канату».   Викликали найбільш вражаюче хвилююче у вболівальників було представлення конкурсів: «Художня композиція» та військово-спортивна естафета «Спецназ». Учні 11 -х класів з креативністю підійшли до представлення творчого конкурсу, де через пісню, танець потрібно було передати ідею твору. Кожен присутній із завмиранням серця спостерігав художні номери, підготовлені нашими випускниками. В їх підготовку вкладено багато душі, зусиль кожного учня класу. Всі без винятку класи продемонстрували згуртованість, єдність, творчий підхід і беззаперечну старанність та майстерність виконання.

 А ось конкурс військово-спортивна естафета «Спецназ» складався із 6 етапів, кожен цікавий по-своєму та захоплюючий. Напруга вболівальників в очікуванні переможця щоразу зростала. Кожна перемога будь-якої команди супроводжувалась дружніми оплесками.

Учні 11-х класів не шкодували сил, кожен бажав показати свою відмінну підготовку, проявити мужні та патріотичні якості. У безкомпромісній боротьбі команди виборювали місця.

Змагання закінчилися. І ось хвилююча мить – оголошення переможця.

Щиро вітаємо учнів 11- Б  класу з блискучою перемогою. Ви – молодці, адже з гідністю пройшли випробування, натхненно виконували такі нелегкі завдання.

 Найприємніше те, що жоден учасник змагань не мав у своїх очах байдужості, а це свідчить про необхідність організації заходів, які покликані виховувати молодь свідомими, відповідальними громадянами, розвивати ініціативність, кмітливість, почуття взаємопідтримки.

Україно, тепер ще не легко живеться тобі,
Є в тому, мабуть, особлива причина.
Та все подолає в тяжкій боротьбі
Незламна моя Україна.
Квітуй, мов калина, над плесами вод,
Будь в дружбі і праці міцна та єдина.
Хай буде щасливим твій вільний народ,
Прекрасна моя Україно!

Вчитель української мови та літератури Яцина І. Г.

Залишити відповідь