Участь у театралізованій постановці «”Андріївські вечорниці” для учнів 8-9 класів»
  • Коментарі запису:0 коментарів

У Волочиському НВК на День Андрія Первозваного 30.11.2023 року в актовій залі  було проведено театралізовану постановку «Андріївські вечорниці», де було організовано  змістовне дозвілля для 8-9 класів. Класні керівники  9 класів: Альохіна А.К., Тернавська І.В., Гаєвська С.М., Палій О.П  вирішили спробувати себе в ролі сценаристів. Після обговорення у класах кожен вибрав частину сценарію, де були визначені герої, і розпочали роботу.

Колись на Андрія молодь збиралася в одній хаті, господиня з дівчатами готували на стіл і чекали хлопців,  з якими можна було пожартувати і пограти в ігри, а також молодь вночі ворожила, щоб дізнатися свою долю.

 9-А клас розпочав дійство,  вони показали, як колись хлопці жартували, підстрибували, конкуруючи хто вище, і кусали калиту. Тільки один із них виявився спритним і вмілим: йому вдалося, гарно пританцьовуючи, не зачепивши рогачів з коцюбою,  вкусити калиту, яку потім всі разом посмакували.

За калитою  9-Б, Г класів проводили  ворожіння.  3 давніх давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця старовинна традиція – чудовий вияв людської фантазії, що втратив свою актуальність у сучасності. Діти спробували  повернути йому життя, як це колись у  молодості робили наші  матері і бабусі. Учні прибрали  святково стіл і чекали гостей. На столі були: ковбаси, молоко, сало,  м’ясо, паляниця і млинці, пиріжки,  пухнасті пампушки. Все супроводжувалось сміхом і веселощами.  Дівчата  з хлопцями ворожили і вгадували свою долю. Чи в парі будуть, чи чекати до наступного року, чи дівувати, чи господинями будуть в наступному році.

 На завершення 9-В клас організував  розваги, ігри, танці. У залі панував феєричний настрій та захоплива атмосфера. Діти показали які вони вправні і сміливі. Після завершення  повні сил і енергії понесли позитивні емоції в свої домівки. Усім виконавцям і глядачам сподобалась постановка.

Цей захід об’єднав учнів і викликав почуття любові до свого народу, українських традицій та звичаїв, а також розуміння родинних, національних та загальнолюдських цінностей.

Учениця 9-А класу Лавріненко Єлизавета

Залишити відповідь