У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води,
в годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди!..

В.Сосюра

Наша квітуча земля пройшла багато випробовувань та іспитів, поразок та перемог, пишалася своїми синами та доньками, чарувала своїм мистецтвом та красою лагідного зоряного неба.

Небо наше може розказати, як багато зазнала українська держава на своєму віку: татаро-монгольську неволю, пануванння польської шляхти, царський режим та кріпацтво, німецько-фашистську агресію та сталінські репресії. Але упродовж усього періоду існування України для народу свобода і гідність завжди були основоположними цінностями , що спонукала до боротьби за незалежність.

Наша батьківщина унікальна місцями, що вражають масштабами та красою. Їх можна перераховувати довго: Оптимістична печера на Тернопільщині чи Тунель кохання на Волині, води водоспаду Шипіт, Дністровський каньйон чи  урочище «Кам’яні Могили», найвидатніші озера природного походження Свитязь та Синевір і багато інших чарівних  краєвидів та пам’яток. Сучасна Україна – це шлях національного відродження, економічного зросту, культурного підйому, формування прогресивного інтелектуального  покоління.

У кожної людини є свої плани, мрії в мирному житті .Та як виявилося не всі хочуть щасливого життя в сучасному світі. Ми отримали важкі випробування від наших сусідів, які хочуть на нашій території нав’язувати рашистську ідеологію, встановлювати свої порядки, знищувати все українське. І вже роки Україна знаходиться в стані війни, бореться з ворогом в кровопролитних боях. Тисячі батьків, юнаків та дівчат пішли добровольцями до війська, щоб зі зброєю в руках захищати свою країну  від російської агресії, долучилися до лав територіальної оборони, вчаться надавати медичну допомогу пораненим, займаються волонтерством.

За нинішніх умов, коли агресивний сусід розв’язав війну проти України, тема героїчних сторінок історії наших земляків дуже важлива. Багато наших героїв Волочищини вже восьмий рік, покинувши своє місто, господарства, сім’ї, дітей змушені воювати з новим нацизмом, що з’явився у двадцять першому сторіччі.  

Весь український народ об’єднався в боротьбі за право на націю, мову, нероздільність, культурну спадщину. В цій боротьбі гинуть найкращі сини та дочки нашої рідної землі. Згадаймо їх поіменно…

Черніченко Олександр, Вегера Геннадій, Король Павло, Голубєв Микола, Джерелейко Роман, Вернигора Вадим, Дичек Сергій, Шестак Василь, Солтис Юрій, Трояновський Олександр, Пашкевич Тарас.

Трьох своїх колишніх учнів втратив і наш заклад. Вічно молодими нас зустрічатимуть при  вході в школу Климчук Сергій,  Роман Гуляк , Драгосевич Максим. Вічна їм слава і шана!  Ми схиляємо голови перед величною пам’яттю всіх героїв, що без страху і сумніву боролися за повноцінну тишу наших мирних днів , за незалежність і свободу. Їхні подвиги та боротьба за свободу нашої держави виховують любов до України, гартують волю та незламний дух нації, єднають народ у моноліт. І Україна обов’язково переможе, бо ж як казав наш великий Тарас Шевченко:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.

Вінічук Софія 11-В клас

Залишити відповідь