У нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи!
  • Коментарі запису:0 Коментарів

     Воля і Україна  – це два слова, які завжди поруч. Боротьба українських патріотів нескорених і незламних у підпіллі,  на лінії фронту чи в тилу –  це одвічний шлях нашої нескореної і незламної України. України, яка бореться і перемагає. Якщо програє, встає з колін і знову бореться. На жаль не всі імена наших героїв ми знаємо і пам’ятаємо, а знати і пам’ятати – це наш обов’язок.

       Багато років у нашому місті прожила Катерина Зарицька  – активний учасник ОУН, організації, яка завжди боролась за незалежність України, зв’язкова Романа Шухевича, організатор і керівник Українського Червоного Хреста.

      Катерина Миронівна Зарицька народилася 3 листопада 1914 року в м. Коломия, у сім’ї українського ученого-математика та педагога Мирона Зарицького. У 1915—1919 роках проживала в Новому Селі поблизу Підволочиська. Освіту здобувала у гімназіях Тернополя і Львова та у Львівській політехніці, де отримала диплом інженера геодезії.

  З 1930 року — діячка ОУН, організації, що  боролась за волю Західної України, яка тоді перебувала у складі Польщі. За свою проукраїнську позицію і активну боротьбу Катерина Зарицька неодноразово була арештована і засуджена до різних термінів ув’язненя.

   Протягом 1941—1943 років — крайова провідниця жіночої мережі ОУН, з 1943 – організаторка й керівниця Українського Червоного Хреста. З 1945 до 1947 року — зв’язкова Головного Командира УПА Романа Шухевича. 21 вересня 1947 року була заарештована органами НКВС у місті Ходорові Львівської області та засуджена до 25-ти років ув’язнення. Перебувала у Верхньоуральській та Владимирській тюрмах, у 1969 році переведена до табору суворого режиму в Мордовії.

     21 (22) вересня 1972 року Катерина Зарицька вийшла на волю із забороною проживати в Західній Україні. В зв’язку з цим поселилась у м. Волочиськ, де прожила 14 років. Померла 29 серпня 1986 року. Перепохована на Личаківському цвинтарі у Львові. 

    Згідно з Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/45 від 25.04.1945 р. референт УЧХ крайового проводу ОУН ЗУЗ Катерина Зарицька — «Калина» нагороджена Срібним хрестом заслуги УПА.

    У місті Львові є курінь ч. 30 ім. Катрусі Зарицької, заснований 26 березня 1995 року. На честь українського математика Мирона Зарицького та його дочки Катерини в 1991 році названа вулиця Зарицьких у Галицькому районі Львова .

    А що ми волочисьці знаємо процю мужню і сміливу жінку, справжню героїню і патріота України? На жаль дуже мало. Пам’ямаймо це ім’я. Катерина Миронівна Зарицька – це один із символів боротьби за волю і незламність України.

Учениця 11-А класу Шачковська Руслана

Залишити відповідь