Тиждень української мови та літератури і світової літератури
  • Коментарі запису:0 коментарів

Тиждень української мови та літератури і світової літератури, який готували і проводили вчителі – предметними Волочиського НВК разом з учнями, в цьому році особливий, адже був присвячений 200- річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Були проведені різні заходи як для учнів початкової, так і для основної та старшої школи: виставка творів Т.Г.Шевченка «Наш Кобзар» (1-2 кл.); конкурс читців поезій Т.Г.Шевченка (3-4 кл.); конкурс « Найкращий знавець словесності» ( 5-7 кл.); наукова конференція (8-9 кл.); конкурс стінгазет ( 9-11 кл.).

Цікавою та пізнавальною була виставка «Наш Кобзар». Учні 1-2 класів разом з класоводами підібрали книги з творами Т.Г.Шевченка, оформили в класних приміщеннях виставки. Організатори цього заходу Савчук Л.М., Слободянюк Л.С. склали графік відвідування й перегляду даної виставки, яка сприяла формуванню в учнів потреби до читання творів нашого великого поета.

Справжнє свято Кобзаря, де в учнів формуються вміння та навички виступати перед великою аудиторією, вміння слухати поетичні твори, підготували для учнів 3-4 класів учителі Герасімюк Л.Ф. та Надопта А.М. Вірші, які читали напам’ять учні 3-4 класів, відгукувалися в душах слухачів паростками добра, любові до Т.Г.Шевченка, до рідної землі.

Збагнути таємниці мови, прочитати історію слів, а звідси і предметів та явищ, що ними вони позначають, може тільки той, хто знає мову, багато читає, вивчає та любить літературу українського народу та народів світу. Ці знання та вміння продемонстрували учні 5-7 класів на конкурсі « Найкращий знавець словесності», який організували вчителі Валовина І.В. і Голобродська Г.С..

Не менш цікавою була участь учнів 8-9 класів у науковій конференції на тему:

«200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка», за підготовку якої відповідала Войціховська Г.В. Учні виступали з доповідями і про період заслання Шевченка, і як в цей час з’являлися неперевершені за суспільною вагомістю і мистецькою довершеністю твори Кобзаря (9-А кл.), і про те, що 10 років заслання не змогли зламати духу поета (8-Б кл.), і про Шевченка – художника (8-В кл.), і про значення творчості Кобзаря (9-Б кл). З особливою цікавістю учні слухали доповідь учнів 8-А класу про особисте життя Т.Г.Шевченка.

В рамках тижня проводили уроки учні 10-11 класів, які в майбутньому бажають працювати вчителями. Ці дні самоврядування організували вчителі Старинська С.П. і Яцина І.Г.

Одним із заходів тижня був конкурс стінних газет «Т.Г.Шевченко – символ національної гідності українського народу», який підготували Молотай Ю.Г. і Майборода Н.А.. В конкурсі взяли участь колективи учнів 9 -11 класів. Період заслання Т.Г.Шевченка висвітлили у своїй газеті учні 9-А класу, про перебування Кобзаря на Поділлі розповіли учнівські колективи 9-Б і 10-А класів, про Шевченка – художника – учні 10-Бкласу. Про основні віхи життя і творчості сина українського народу розповів 11-А клас, а значення творчості Кобзаря розкрили учні 11-Б. Оцінювалась не тільки зібрана інформація про Великого Шевченка, а й естетичне оформлення, грамотність робіт, дотримання технічних вимог при оформленні роботи. Найкращі газети, за визначенням журі,– це газети 10-А, 10-Б, 11-Б класів.

Похвально, що учні комплексу були не тільки активним й пасивними учасниками всіх заходів предметного тижня, а й членами журі під час конкурсів. Це і Нагорічна Р.(8-Б), Альохіна А.(7-В),Чиж Р.(8-В), Ярмощук Д.(7-В), Петрушко Д., Гладкевич Т.(10-Б), Козак К.(10-А), Брицька Л.(11-А), Небельська А.(11-Б).

Підводячи підсумки, вчителі подякували учням за активність у підготовці та проведенні заходів, і разом намітили нові плани в подальшій роботі.

Тиждень української мови та літератури і світової літератури передав естафету наступному предметному тижню –тижню інформатики.

 Учениця 11-Б класу Брицька Леся

Залишити відповідь