Твоя безпека в твоїх руках
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а проблема особистої безпеки через незахищеність перед природним, техногенним і соціальним оточенням з кожним роком погіршується, і потенційні загрози легко стають реальністю.

Виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань сьогодення.

Життєво  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Тому з метою надання учням елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, у які можуть потрапити діти, є потреба у проведенні в школі профілактичних заходів. Саме  таким є  «Тиждень знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту», який проходить у Волочиському НВК з 24 квітня по 28 квітня.

Відповідно до тематики Тижня  для учнів 6-х класів було проведено захід «Твоя безпека в твоїх руках». Школярі мали змогу переглянути відеоматеріали про причини виникнення пожеж та їх наслідки для людей, а також ознайомитись із статистикою щодо кількості пожеж та нещасних випадків під час стихійного лиха.

Детально про основні вимоги пожежної безпеки у побуті та громадських місцях, про правила поводження з вибухонебезпечними предметами розповів дітям  провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Хмельницького районного управління ДСНС України у Хмельницькій області майор служби цивільного захисту Паук А. Я.

Основним завданням зустрічі рятувальника з шестикласниками було ознайомити дітей з правилами поведінки в разі виникнення різних надзвичайних ситуацій, зокрема пожежної безпеки, з технічним забезпеченням, роботою рятувальників та засобами пожежогасіння.

Представник пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

Досвідчений у своїй справі Андрій Ярославович доступно і цікаво розкрив учням основні питання пожежної безпеки: причини і наслідки загоряння, правила поведінки у задимленому приміщенні, евакуація з нього та куди потрібно звертатись у разі небезпеки. Більш детально зупинився на сучасних засобах пожежогасіння,  продемонстрував, як користуватися вогнегасником, розповів про алгоритм дій у випадку пожежі. Рятувальник показав захисні пристрої та продемонстрував роботу спецзасобів, якими користуються пожежні та розповів про їх призначення.

Ознайомив учнів з різними видами мін, використовуючи макети, та пояснив основні правила безпечної поведінки при виявленні небезпечних знахідок.

Рятувальник відповідав на питання, які активно ставили діти, та  й сам запитував дітей.

Задля кращого сприйняття почутого для учнів було проведено тестування з правил пожежної безпеки.

Ця зустріч сприяла виробленню в учнів навичок і умінь грамотно й чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого життя та здоров’я.

Кожен почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

Класні керівники Молотай Ю.Г. (6-А кл.), Возняк О.Ф.(6-Б кл.)

Залишити відповідь