Пісенний конкурс «Водограй»
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Пісенні мелодії супроводжують нас усе життя. Вони об’єднують любителів співу, гуртують однодумців.  Музика надихає, зцілює, розважає. 

Якось великий маестро Анатолій Авдієвський сказав: «Українська пісня не дає бути самотнім — ні людині, ні народу. Заспіває школа — заспіває Україна».

Уже вкотре в нашому закладі стартував щорічний фестиваль української пісні «Водограй».  Пісенний конкурс – це можливість проявити свої таланти та зміцнити віру в себе навіть в умовах пандемії COVID-19.

 Традиційно він присвячений двом талановитим творцям української пісні  – Назарію Яремчуку та Володимиру Івасюку.

Здоров’я та безпека всіх учасників конкурсу є головним пріоритетом. У відповідь на триваючу пандемію коронавірусу конкурс цього року знову не зміг відбутися “як зазвичай”, і тому вдруге проходить дистанційно.  Учасники мали можливість надіслати заздалегідь підготовлені записи свого живого виступу

Для кожного виконавця вкрай важливо мати оцінку, мати слухача та вірити у свої сили. Саме конкурси дають потужний поштовх у кар’єрі, а інколи і в долі виконавця.

У  фестивалі української пісні «Водограй» брали участь усі бажаючі учні 1- 11 класів. Він складається з двох етапів – відбіркового та фінального. Конкурс пройшов у чотири півфінали.

У першому та другому півфіналах, які проходили 16 та 17 лютого,  конкурсу лунали пісні у виконанні учнів 1-4 класів на шкільну тематику, про кохання, батьківщину, звичаї та символи українського народу, про те, що найбільш подобається  учням початкової школи.

          Учениця 1-А класу  Баклан Анна подарувала пісню «Посміхнись»,  а Івасечко Віталіна зачарувала нас  піснею «Місто дивина». У виконанні вокальних груп  хлопчиків 1-А класу прозвучали «Ми нащадки козаків» та «То не є проблема». Гопанчук Уляна, учениця 1-Б класу,  виконала  українську народну  пісню «Лисичка». Вокальна група учнів 1-Б класу виступила з піснями «Раз долонька, два долонька» та  «Козачата». А учні 1-В класу розповіли, як вони роблять зарядку у пісні  «Робимо зарядку». 

Пісню «Дружній клас» виконала вокальна група  «Перлинки» учнів 2-А класу. Дует «Капітани» учнів 2-А класу запропонував пісню «Ескадра паперова». Вокальна группа «Гламурні дівчата» учнів 2-Б класу проспівали «Гламурну кицю». А  вокальна група 2-В класу подарувала пісню «Щастя і добра».

Слобода Назар, минулорічний призер, учень 3-А класу порадував пісню «На варті». Його однокласниця Шимчинська Тетяна  заспівала «Матроси». Учениця 3-В класуКозак Олександра  виступила із піснею  «Іменини». Вокальна група 3- Б класу – «Українці».Учнівський колектив 3-В класу був представлений  виступом Пелих Софії.

Випускники початкової школи  порадували своїми виступами. «Десь по світу», «Перший сніг» (4-А клас),  «Ти зірка» (вокальна група 4-Б класу), «Бабусина вишиванка» (вокальна група 4-В класу). Костюк Софія (4-А) призерка, яка радує нас своїми піснями вже чотири  роки поспіль  виконала пісню «Дякую тобі, рідна школо». Учениці 4-Б класу Окопна Мрія вперше наважилась заспіти сольно – «Ця далина», а  Глушко Ангеліна виконала  пісню «Омріяна земля». Вокальний колектив  4-Б класу побажав  гарного настрою піснею «Щастя». Вокальна група «Позитив» порадувала пісню  «Перерва».

У третьому та четвертому півфіналах, які проходили 18 та 19 лютого, своїми виступами порадували нас учні середньої та старшої школи.

Учениця 5-А класу Стець Єлизавета презентувала вашій увазі пісню «Світ, який потрібен всім», а  вокальна група цього ж класу, яка вже п’ять років поспіль запалює наші серця танцям та співами, виступила з піснею «Українські дівчата». Учениця 5-Б класу, яка неодноразово брала участь у фестивалі та займала призові місця,Чорна Софія підготувала пісню «Мамин оберіг». Вокальна група 5-Б класу представила «Попурі українських пісень».  Дівчатка з 5-В, котріпротягом чотирьох років навчалися у музичному профільному класі, приготували пісню «Прилетіла ластівка».

Від пятикласників не відставали і шестикласники. Пісня «Україна» прозвучала у виконанні учениці 6-А класу Луки Анастасії. Про найрідніших людей співала  учениця 6-Б класу Мельник Анастасія – «Батьки мої».  Учениці 6-В класу Допта Єлизавета  порадувала слухачів «Синьою піснею», а    Мазур Ангеліна,учасниця всеукраїнських конкурсів, виконала «Блакитний  птах». Учасники квартету 6-В класу заспівали «Ми діти світу». Мало хлопців-солістів бере участь у конкурсі, аГунько Богдан є дуже активним учасником. Він заспівав  «Батьки мої».

Серед семикласників теж маємо чимало талантів. Учениці 7-А класу Олійник Софія виступила з піснею «Мій літак» та Кордунович Каріна  – «Намалюй».

Пісня «Вітрила» у виконанні вокальної групи 7-Б  класу. Пісню «Наша Україна» представив дует 7-В.

Восьмикласники теж порадували нас своїм співом. Учениці 8-А класу Татаревська Світлана виконала пісню «Чарівна скрипка», а  Сінькової Оксани презентувала  «Грушечка». Дует 8-Б класу заспівав «Де би я». Вокальна група «Вешки» познайомила наc з піснею «Рай». Учениця 8-Г класу Нещадін Евеліна з піснею «Перше почуття». Квартет «Beautiful girls» 8-Г класу, призери 1-го місця конкурсу “Водограй 2020”,  запропонував «Пісню сміливих дівчат».

Гарний настрій нам подарувала вокальна група 9-А класу  піснею «Кропива». «Молода Україна» у виконані Умрихін Лілії, учениці 9-Б класу. Квартет 9-В класу виконав «Батьки мої». Вокальна група 9-Б класу  запропонувала пісню «Кобра».

Клак Назар,  учень 10-А класу, подарував усім гарний настрій, виконавши  пісню «Вона». Кускова Анастасія, учениця 10-Б класу,  заспівала «Гамерицький край».

Вокальна група 11-А класу з піснею «Надія є».  Жартівливу пісню «Сало» заспівала  вокальна група 11-Б классу, учні 11-В класу виконули пісню «Найкращий друг». Учениця 11-В класу Мосьпак Єлизавета перенесла вас в атмосферу справжньої української культури, виконавши «Українські попурі».

Багато талантів має наш НВК. Яскраве виконання, костюми, постановка, емоції, переживання та бажання потрапити у фінал.

Нагородження переможців відбувалося  у категоріях 1-2, 3-4, 5-8 класи та 9-11 класи у двох номінаціях «солісти» та «вокальні колективи». Справедливо та професійно оцінювали виступи наших юних учасників  журі, у складі якого: Маньковської О.В. – голова журі, заступник директора з виховної роботи; Стець О.Б.вчитель музичного мистецтва Волочиського НВК; Кушнір О.І.керівника хору «Барвограй»; Шлапак І.Ю. – керівника хору «Барвограй»;Возняк Д. –  лауреат Гран- прі  конкурсу  2020 року.

Свої думки, побажання та враження висловили члени журі.

Маньковська О.В. Чудово, що змогли придумати альтернативу формі проведення  пісенного  конкурсу «Водограй» – конкурсу з понад 30-річною історією, який, я вважаю, є візитівкою нашого закладу. Серед можливих варіантів, з  огляду на пандемію COVID-19, обрали дистанційну форму онлайн-конкурсу. За відгуками  вболівальників, лайками переглядів, можу впевнено сказати, що він став популярним ще й у соцмережах. За цих умов, звичайно ж, конкурсантам доводиться докладати більше зусиль, аби   дотримати усіх вимог до участі. Але бажання та праця, підтримка батьків, класних керівників, однокласників дає сили долати усі перепони та готувати прекрасні виступи, бо ж  захищаємо честь класу. А талантів нам не займати.  Вітаю усіх із завершенням півфінальних концертів та бажаю впевнених перемог  у фіналі конкурсу. А ми, глядачі, заінтриговані, кому ж дістанеться Гран-прі цього року… Важко припустити…. Удачі усім фіналістам. Отож, до зустрічі 13.03.2021 року на нашій онлайн-сцені!!!!!

Стець О.Б. Волочиський НВК продовжує хорошу багаторічну традицію в  пошуку та підтримці молодих талантів, розвитку творчої індивідуальності й активності учнів, формуванні пізнавального інтересу до вокального мистецтва та бажання в учнів захищати честь класного колективу. Радує те, що цьогоріч ми теж не відступили від традицій і провели фестиваль української пісні «Водограй» дистанційно, хоча це було непросто. Журі конкурсу протягом чотирьох днів переглядало надіслані учасниками відео і визначало краще вокальне виконання.   Серед виконавців були солісти та вокальні колективи. Кращі з них пройшли у фінал і будуть виборювати призові місця у заключних турах конкурсу, який відбудеться 13.03. Від імені журі хочеться винести щиру подяку усім конкурсантам та їхнім батькам за підготовку до виступів та розуміння і побажати перемоги у фіналі. Нехай завжди буде з нами українська пісня, нехай робить нас духовно величнішими, красивішими у своїх почуттях, говорячи про те, що талант, дарований Богом, житиме вічно!

Кушнір О.І. Конкурс «Водограй» проходить з метою збереження і подальшого розвитку української пісенної творчості, презентації мистецьких здобутків  учнів нашого закладу. Такі фестивалі  – це насамперед популяризація української пісні. Хочу відзначити високий рівень організації та проведення заходу, зростання кількості високохудожніх творів у виконанні як класних колективів, так і солістів. Членам  журі довелося непросто – ми обирали фіналістів серед яскравих та натхненних виступів солістів та колективів-учасників. В результаті – були визначенні переможці в кожній з номінацій. Щорічний конкурс дає можливість юним талантам в дружньому змаганні представити свій неперевершений талант. Конкурс-фестиваль – це особливе і неперевершене свято пісні, таланту, дитячої творчості, що даруває яскраві емоції та гарний настрій.

Возняк Д. «Пісенний конкурс – це завжди свято. Свято радості, позитиву, гарних емоцій, переживань, бажання перемогти. Скільки себе пам’ятаю, завжди співала. Пісенний конкурс «Водограй», учасницею якого я була впродовж усього свого шкільного життя, дав мені можливість у минулому році одержати найвищу перемогу. У цьому ж році мені випала почесна роль – журити виступи конкурсантів. Признаюсь, що хвилювалась. Визначити кращих було важко, бо всі були кращими. Усім учасникам висловлюю щиру подяку. Бажаю фіналістам одержати бажану перемогу. Зичу, аби пісня завжди була з вами поряд».

Усі старанно готувались, переживали, показали високу майстерність, приклали багато зусиль, аби виступ був вдалим,  але перемогли найкращі.

Тож вітаємо фіналістів початкової школи.  У номінації «Солісти» (1-2 класи) – Баклан Анна (1-А кл.), Гопанчук Уляна (1-Б кл.). Номінація «Вокальні групи» – група дівчаток 1-Б класу, вокальні групи 1-В та 2-В класів,  дует «Капітани», вокальна група «Гламурні дівчата».

Серед учнів 3-4 класів у номінації «Солісти» – Шимчинська Тетяна (3-А кл.) та Козак Олександра  (3-В кл.), Костюк Софія (4-А). У номінації «Вокальні групи» – учні 4-Б класу.

У номінації «Солісти» серед учнів 5- 8 класів: Стець Світлана (5-А), Чорна Софія (5-Б), Мельник Анастасія (6-Б), Мазак Ангеліна (6-В), Олійник Софія (7-А),  Татаревська Світлана (8-А), Сінькова Ольга (8-А), Нещадін Евеліна (8-Г). У номінації «Вокальні групи»:  5-А та 5-В  класи, квартет 6-В класу.

Серед учнів старшої школи маємо такі результати: у номінації «Солісти» – Умрихін Лілія (9-Б), Клак Назар (10-А),  Сілкіна Ірина (10-В), Кускова Анастасія (10-Б) та Мосьпак Єлізавета (11-В). У номінації «Вокальні групи» –  учні 11-Б та 11-В класів.

Щиро вітаємо усіх учасників. Нехай цей конкурс стане ще одним доказом ваших талантів і здібностей, нехай у житті на вас чекає ще багато таких виступів  і перемог, хай для вас кожен день дарує вірний стимул і високе прагнення, нехай допомагають боротися за радість і щастя підтримка близьких і друзів.  Бажаємо нових творчих злетів, неповторних колоритних виступів та здійснення мрій.

Дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення такого чудового дистанційного свята пісні, бо недаремно кажуть, що все проходить, а музика – вічна.

   Учениці 11-А класу Колосінська Дарія та Скольська Аліна

До журі, яке оцінювало виступи, ввійшли: Маньковської О.В.голова журі, заступник директора з виховної роботи; Стець О.Б.вчитель музичного мистецтва Волочиського НВК; Кушнір О.І.керівника хору «Барвограй»; Шлапак І.Ю.керівника хору «Барвограй»; Возняк Д. –  лауреат Гран- прі  конкурсу  2020 року.

Виконанцям вдалося відкрити для слухачів прекрасний світ пісні та музики., бо українська пісня не залишає байдужим, вона розвивається, завойовує нові вершини і серця.

Дякуємо усім учасникам за чудове виконання, за майстерність і бажання співати. Бажаємо і подальших успіхів, натхнення, удачі та перемоги під час фінального концерту.

Також щиро подякам усім, хто долучився до організації цього чудового пісенного конкурсу, який допомагає нашій талановитій молоді розкривати свій талант.

Учениці 11-А класу Колосінська Дарія та Скольська Аліна

Залишити відповідь