Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова…
  • Коментарі запису:0 коментарів

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9  листопада.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.
З нетерпінням чекали  це свято здобувачі освіти 2-В класу. Вивчали віршики,прислів’я,скоромовки,відомості про писемність і мову,щоб оформити лепбук  до цього знаменного дня. З самого ранку усі одягнули вишиванки,щоб показати свою любов до України і української мови. Увесь день  був святковим і особливим.

На перерві нам пощастило завітати до бібліотеки НВК. Бібліотекар  Олійник Валентина  Юхимівна познайомила другокласників із книжковим фондом  і виставкою книг до Дня писемності і мови. З цікавістю усі слухали  розповідь,а згодом усі хотіли взяти у руки знаменитий «Кобзар».

На  виховному заході «Наша мова солов’їна» здобувачі освіти побачили красу і багатство рідної мови з допомогою народної творчості, творів письменників і поетів. Усіх переповнювало бажання вивчати рідну мову , милуватися її красою. Усі заходи на протязі дня  виховували  любов до рідного слова, до рідної землі, до свого народу. А пісня «Ой,у лузі червона калина» була з задоволенням виконана,як символ Добра і Перемоги.

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Отож, бажаю всім учням  закладу  утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

  Ще писав Т.Г.Шевченко

 «Ну щоб,здавалося слова…

  Слова та голос-більш нічого.

  А серце б’ється –ожива.

  Як їх почує!»

Мова – серце народу.Це код нації українців. Цього року українці на власному досвіді переконалися, що українська мова – це зброя. 

От тому плекайте, діти,
Рідну свою мову,
Вчіться складно говорити
Своїм рідним словом.

Класний керівник 2-В класу Ягодзінська А.Л.

Залишити відповідь