Поезія, написана мною
  • Коментарі запису:0 коментарів

Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Перефразовуючи слова поета Бориса Олійника, можна сказати, що поезія «нас охрестила на людину, піднявши з чотирьох до піднебесь», бо це – мистецтво, що відтворює життя, вірує у правду та любов, радощі та страждання, зустрічі та розлуки.

Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, змушує сміятися, плакати, насолоджуватись прекрасним. Коротке, але таке змістовне слово, що і втішить, і пригорне, і приголубить.

Адже в душі кожної людини живе її внутрішній романтик. Саме він нашіптує унікальні рядки, що згодом стають віршами. Саме цим зумовлений той факт, що поезія — завжди неповторність. Вона допомагає побачити прекрасні й незвичайні сторони в повсякденних речах, у тому простому житті, яке оточує нас щодня. Можна з упевненістю сказати, що поезія вчить любити.

На жаль, ми зараз живемо у страшних реаліях, проходимо через біль, вогонь, кров і муку. Аби постати оновленими і могутніми. І бодай на якомусь символічному рівні, вірші – це також потужна зброя проти загарбників, бо сила поезії – у здатності пам’ятати і нагадувати.

Українці здавна славилися своїм вмінням римувати і писати вірші. Саме в скрутні часи з’являлися найвідоміші твори наших класиків: Івана Франка, Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Стуса  та багатьох інших. Війна в Україні змусила багатьох українців акумулювати  свій біль від пережитого у віршах.

Учні Волочиського НВК не залишилися осторонь і долучилися до творчого заходу «Поезія, написана мною». Вони замислились над сутністю особистого життя і життя власної країни, зосередилися на усвідомленні себе дітьми української землі.

Громадянську позицію проявили і відгукнулись віршованими рядками на страшні реалії, у яких ми сьогодні живемо Кушнір Адріана «Я Українка» (5-Б), Костюк Софія «Моє серце –Україна» (6-А), Окопна Марія «Рік» (6-Б), Слєпцова Лілія «Дар – це мова» (6-Б), Гуменюк Марина «Спомин про воїна-героя» (8-Б), Кіф’як Юлія «Крик душі» (8-Б), Мельник Анастасія «Страшна дійсність» (8-Б), Рябих Анастасія «Звичайний народ не винен?» (8-Г), Білоус Олександра «Згинуть наші вороженьки» (8-В), Веретюк Єва «Моя Україна» (9-А), Сінькова Оксана «Душа» (10-А), Балакан Діана «Нездоланна воля» (10-Б).

Філосовське сприйняття життя висловила Каліна Єлизавета (6-В) у вірші «Що таке життя?»

Своїми віршами на особисту тематику нас порадували Комар Анастасія «Сірі очі» (8-А), Рябих Анастасія «У неї в голові безлад, як і в кімнаті» (8-Г), Веретюк Єва «Люби» (9-А), Мокрицька Марія «Я буду тебе чекати» (10-В).

Наші юні таланти поетичним словом спробували висловити те, що у них на душі, що вони відчувають, передали свої емоції та почуття.

Дякуємо дівчаткам за чудові вірші та зичимо їм подальшого творчого натхнення.

Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.

Залишити відповідь