«Люблю людей, які навчають!»
  • Коментарі запису:0 коментарів

Учитель розкриває перед учнем усі таємниці буття: вчить розпізнавати добро і зло, щирість і підступність, багатство душі і духовну убогість… Він учить нас пізнавати самих себе, привчає мислити, аналізувати життєві ситуації, бути співчутливими до чужого горя, уважними до слабких, милосердними до тих, хто потребує допомоги.

 Галина Василівна Жека вирішила стати вчителем, бо її рідна тітка працювала вчителем математики. Тож закінчивши школу у 1979 році, вступила до Житомирського педагогічного інституту ім. І. Я Франка. Свою педагогічну діяльність розпочала ще навчаючись у вузі, а саме в с. Бубнівка Волочиського району, згодом працювала у Волочиській школа №1. А коли у місті відкрили нову школу №6, перейшла працювати до новоствореного колективу.

Розумна, стримана, вона любила своїх гомінливих, допитливих та вихованих учнів. Основне в її методиці — навчати і навчити. Прояв внутрішньої, духовної суті розкривався, насамперед, в її чуйному характері, що становить особливу, неповторну, індивідуальну рису цієї жінки.

«Галина Петрівна ніколи не була суворою, жодного разу не підвищувала голос на учня. Та й зауважень майже ніколи не робила, бо в класі завжди панувала така собі ділова атмосфера», – згадує її учениця, а тепер вчителька, яка зараз працює у навчально-виховному комплексі, Інна Григорівна.

За сумлінну та творчу працю Галина Петрівна удостоєна освітянських нагород, вона – вчитель вищої категорії та отримала звання «Старший вчитель». Пам’ятає своїх учнів гарними, розумними та вихованими.

У 2009 році, у зв’язку з хворобою, змушена була залишити стіни рідної школи, але своїх учнів завжди пам’ятає. Із словами вдячності та поваги згадує Галина Петрівна директора Ревуцького Володимира Васильовича, мудрого керівника та чудового організатора.

Ми поцікавилися у вчительки, щоб вона порадила молодим вчителям у своїй педагогічній роботі. «Дуже важливо, – зазначає Галина Петрівна, -знати свій предмет, приземляти його до життя, тобто практично застосовувати. І обов’язково повинна бути любов до учнів, а в учнів до вчителів. Адже наші думки, вчинки, слова відповідають Божому писанню. Якщо є любов- все піднімається до життя.»

Залишити відповідь