Кінофестиваль «Рідний Волочиськ»
  • Коментарі запису:0 коментарів

Ми й не знали, що все в ній – найкраще нам,
Найрідніше для серця і погляду,
Що за місто, село, кожне селище
Ми благатимемо слізно Господа.

Материнська колискова, батьківські настанови, вчительська порада-це все першоджерела патріотизму. Любов до Батьківщини починається з любові до свого міста, селища, домівки. А українці вже третій місяць поспіль доводять усьому світові, що вони не просто є віддані своїй неньці-Україні, вони готові віддати своє життя заради її свободи і незалежності.

Наші юні патріоти також вирішили висловити свою любов до рідного міста. Волочиськ – благодатна земля, маленька частина великого і надзвичайно мальовничого подільського краю. І учні 7-10 класів Волочиського НВК розповіли про місто досить по-різному.

7-А, розповідаючи про свій світ захоплень, показав наскільки багато можливостей є у наших учнів. Хочеш розвивати музикальний хист, будь ласка. Хочеш стати світовою зіркою футболу- не відмовляй собі у цьому бажанні. Хто ж з дівчат не мріє граційно рухатися на танцполі? Безліч танцювальних колективів до ваших послуг. Декламування віршів, вирощування квітів, гра у гандбол-різноманіття дитячих захоплень. І в будь-якому напрямку ви зможете рухатися вперед  з допомогою спеціалістів нашого міста.

Учні 8-В, 9-Г показали пам’ятні місця Волочиська. Хто з нас не насолоджувався ошатними вуличками, територією санаторію «Райдуга», зимовою казковою площею з сотнею ілюмінацій, казковою ялинкою. А стадіон, де кожен має можливість покращити свою фізичну форму. Райони «Центр», «Поділля», «Пушкіна», «Запуття»-такі знайомі для усіх назви, такі рідні.

Учні 10-х класів згадали історію міста, коли вперше з’явилася згадка про нього. І довели, що від цього часу і донині, місто пройшло величезний шлях. Стало сучасним європейським місто, містом сучасної талановитої молоді, спортсменів, містом для людей. А під час війни стало містом волонтерів, надійним тилом для фронту.

Хлопці та дівчата 7-В класу, не позбавлені почуття гумору, які отримали приз глядацьких симпатій, вдарили серйозною пародією по рашистських фейкових новинах і вдосталь посміялися у студії «БСН» над безглуздими ідеями нашого ворога. Бойові гуси, комарі, голуби. Можливо, саме у Волочиську їх вирощують. Не зупиняйтеся, хай розлітаються по всій расєї.

«Якби будинки могли говорити»-таку історію ми почули від учнів 9-А класу. Діти зібрали інформацію про наш залізничний вокзал. За довгі роки існування він видозмінювався безліч разів, але ніколи не втрачав свого стратегічного значення. «Найкраща режисерська робота»-саме у цій номінації переміг творчий колектив 9-А класу.

Немає несподіванки у тому, що саме творчий колектив 9-В класу здобув перемогу у номінації «Найкраща акторська робота». Саме ці діти брали участь у заняттях театральної студії. Прекрасна робота: інтерв’ю  з вимушеними переселенцями, які проживають в НВК, та з тими,  які перетнули кордон нашої держави. Вони не приховали інформації про нашу футбольну команду, про тих, з якими керівництво клубу розірвало контракт. У своєму сюжеті вони розповіли про життя міста в тилу, а воно триває, не зупиняючись ні на хвилину.

І наші переможці, колектив 8-А класу. Грандіозна робота автора ідеї, сценаристів та оператора, усіх, хто взяв участь у сюжеті.  Шана та подяка!!!!Олійник Софія, в тебе велике майбутнє!! Не оминули своєю увагою жодну ділянку життя міста під час війни: волонтерство, тероборона, переселенці. Кому ще вдалося взяти інтерв’ю у керівника добровольчого формування  Волочиської територіальної громади, тільки Галас Ніці. Супер!!А проникливі розповіді Дарини Дідич, Макогонюк Олександри, Клименко Ірини, Тарабукиної Наталі. Ці діти так багато побачили у свої 14 років. Кожне покоління має пережити війну, але, їм це довелося зробити у досить юному віці.

Ось така грандіозна робота учнів під керівництвом своїх класних керівників: Альохіної Анжели Костянтинівни, Палій Ольги Павлівни, Левчук Віти Аркадіївни, Глуговської Наталії Іванівни, Бурової Оксани Іванівни, Олійник Інни Павлівни, Яцини Інни Григорівни, Розломитель Олени Сергівни, Мосендз Інни Василівни.

Прекрасне місто з прекрасними людьми. Після перемоги розвиватиметься і далі, а його діти ніколи не зрадять його, бо їх любов до нього пройшла через війну.

Усім творчим колективам подяка і наснаги та креативу у створенні нових шедеврів.

Вчитель української мови та літератури Старинська Світлана

Залишити відповідь