Географія екскурсійних поїздок
  • Коментарі запису:0 коментарів

«Нас кличе у мандри дорога, грає чарівна струна… У променях сонця ранкових ця пісня для тебе луна,» — співають українські романтики із гурту «Мандри».

 Що ж для нас означає слово «мандри»? Ми ковзаємо поглядом по мапі, де кружальцями позначено міста, блакитним — звивисті нитки річок, синім — водні простори морів та океанів, зеленим ? ліси, і в нашій уяві ці позначки перетворюються на конкретне місце із живими людьми, подихом вітру та романтичними пригодами…

 Мандруючи, ти пізнаєш світ реальний, а не віртуальний, за таким девізом учитель географії Моцна Лідія Максимівна розпочала організовувати туристично-екскурсійні поїздки для учнів нашого НВК. Разом з Лідією Максимівною подорожувала і її колега – вчитель математики Ревуцька Марія Юхимівна. І хоча з ними їздили учні з різних класів, але позитивні враження залишаються і донині.

Згодом, її справу продовжила Чорна Ірина Богданівна, яка вже з десяток літ організовує учням пізнавальні поїздки за різноманітними маршрутами.

Мандри у колі однокласників здаються великими пригодами, спогади про які, разом зі світлинами, залишаться на все життя.

2005 рік, підкорення учнями 8 та 10 класів гори Говерли під керівництвом І. Б. Чорної та П. В. Сінькова. Маршрут Волочиськ – Ворохта – Лазещина – Говерла–Волочиськ. Незважаючи на те, що шлях на вершину гори був нелегким для всіх учнів, педагоги зуміли згуртувати сили дітей та разом підкорити вершину.

Після насиченого дня вчителі та учні готували смачну вечерю, що ще більше здружило усіх.

Також учні полюбили мандрівки маршрутом Жовква – Крехів – Львів. У пам’яті назавжди залишиться маршрут, що пролягає мальовничими пагорбами та лісами Розточчя, до Василіянського монастиря у Крехові. Це місце заворожує спокоєм і красою архітектури та природи.

А кожного, хто приїде до Львова, чекають неповторні враження. Львів скаже набагато більше сам про себе, ніж про нього написано.

Не поступається своєю мальовничістю мандрівка по маршруту Умань – Вінниця. Надзвичайно романтична екскурсія в націона?льний дендрологі?чний парк «Софі?ївка»  Подорож – це пізнання різноманіття!

З легкої руки Моцної Лідії Максимівни та Чорної Ірини Богданівни цю естафету підхопили небайдужі до мандрівок та здорового способу життя учителі: Сінькова Наталія Степанівна, Старинська Світлана Павлівна та Липа Лариса Борисівна. У 2000 році вони здійснили подорож до столиці нашої держави. Подорож тривала два дні, адже у місті Києві є чимало історичних та мальовничих місць. Мандрівка запам’яталася учням надовго.

Продовжують подорожувати містами нашої славної України учні разом з вчителями і надалі, дізнаючись чимало цікавого, незвичайного. Серед них:Ревуцька Марія Юхимівна,  Молотай Юлія Григорівна, Яцина Інна Григорівна, Кушнір Оксана Іванівна, Левчук Вікторія Аркадіївна, Войціховська Галина Василівна, Студенець рина Андріївна, Суховецька Віта Петрівна, Гудима Галина Миколаївна, Оліх Рита Григорівна та багато інших педагогів, які хочуть дізнатися разом зі своїми учнями про рідний край, її історію, звичаї, традиції.

Адже подорожі здружують учнівський колектив, розкривають їхні якості, загартовують характер та силу волі.

Подорожуючи ти пізнаєш культуру інших. Дізнаєшся багато нового і незвичайного. Ніщо так не відкриває очі на світ і не розширює кругозір, як мандрівки.

Креховець Ірина 

Залишити відповідь