ДЕНЬ ЄВРОПИ
  • Коментарі запису:0 коментарів

День Європи – це відзначення миру та єдності на європейському рівні.

День Європи в країнах Євросоюзу від самого початку має дві дати – 5 травня і 9 травня. 5 травня 1949 року було засновано Раду Європи – ця подія стала підставою для святкування. Спочатку це був день заснування організації, але з часом дату перетворили на День Європи. Так було до моменту появи Європейського Союзу.

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Р. Шуман запропонував об’єднати залізорудну, вугільну і металургійну промисловості країни і західну частину Німеччини. Його ініціативу підтримали – так з’явилася Декларація Шумана. В результаті цього об’єднання виникла співдружність, яка розширювалася і пізніше стала називатися Європейський Союз.

8 травня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи. За словами глави держави, буде правильно відзначати День Європи разом з усією вільною Європою.

День Європи в Україні тепер щороку відзначатимуть 9 травня. А з 2003 року цю дату святкували в третю суботу травня.

Міжнародний день Європи 9 травня в Європі відзначають з великим розмахом. Традиційно вулиці міст прикрашають прапорами Європейського Союзу – їх вивішують з вікон, виходять з ними на демонстрації на підтримку політики ЄС. Крім цього, європейці надягають футболки та тематичні значки, віддаючи данину поваги Союзу. Також в цей день політики країн Європейського Союзу звертаються до народу з урочистою промовою. У великих містах проходять змагання, конкурси та ярмарки, а студенти і співробітники великих підприємств влаштовують уявні дебати – на них обговорюють, як поліпшити якість життя в місті або країні.

В Україні в мирний час з нагоди Дня Європи на центральних площах Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших великих міст країни проводили святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти.

Наш заклад  теж долучився до проведення низки заходів до Дня Європи. Класні керівник з учнями 1-2 класів побували в експрес-екскурсіях «Віртуальна подорож столицями Європи». А учні 3-4 класів організували у своїх навчальних приміщеннях  виставки робіт  «Країни Європи»: Велика Британія( 3-А), Франція( 3-Б), Польща ( 3-В),  Іспанія ( 4-А), Італія ( 4-Б), Німеччина ( 4-В).

Дистанційна виставка постерів у рамках творчого фестивалю до Дня Європи проводилася між учнями 5-7 класів. Метою якої було ознайомлення учнів з історією та культурою країн Європи, історією євроінтеграції України, популяризації європейських цінностей; формування почуття патріотизму, національної свідомості, розвиненої правосвідомості, культури міжетнічних відносин, толерантного ставлення до історії та культури інших народностей. Класним колективам у своєму постері потрібно було відобразити  одну європейську країну: культуру, традиції, визначні місця, досягнення країни.  Учні обрали різні країни, серед них: Італія, Німеччина, Швеція, Австрія, Франція, Іспанія, Ірландія, Польща, Греція.

Учасники подорожі-презентації «Мандруємо країнами Європи», а саме учні 8-9 класів виконали  пошуково-дослідницьку та просвітницьку діяльність, щоб представити презентацію однієї з європейських країн за такими  характеристиками: освіта, екологія, транспорт, історичні постаті, що відомі в світі (історики, політики, громадські діячі, письменники, художники, митці тощо), спорт та відомі спортсмени, країна на «смак» (з якою асоціюється країна). Проведення подорожі-презентації «Мандруємо країнами Європи» відбулося в актовій залі. Кожна країна має свою унікальну культуру, історію та природні красоти, про які варто дізнатися більш.

Учні 10-11 класів провели конференцію пошуково-дослідницьких робіт «Перспективи вступу України до ЄС». Учасники конференції виконали свої проєкти за такими темами:

  • 11А-Європейський союз, історія та мета утворення;
  • 11Б-Шлях України до Європейського союзу;
  • 10А-Економічні переваги вступу України до Європейського союзу;
  • 10Б-Соціальні переваги вступу України до Європейського союзу;
  • 10В-Політичні переваги вступу України до Європейського союзу.

Конференція відбулася в актовому залі, де кожен класний колектив ознайомив присутніх з історією та культурою країн Європи, історією  євроінтеграції України, популяризації європейських цінностей.

Участь учнів Волочиського НВК у таких заходах формує почуття відповідальності як  важливу рису особистості за долю Батьківщини,  почуття європейської єдності та вдосконалення знань про Європу, а також сприяє згуртуванню класних колективів.

Відзначення Дня Європи – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже українці є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Ми знаємо, що у цей важкий воєнний час щодня хоробрий народ України захищає саме ті цінності, які є основою Європейського союзу. Віримо Збройним Силам України. Перемога за нами!

Вчитель української мови та літератури Яцина І. Г.

Залишити відповідь