Дню Гідності та Свободи присвячуємо
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Український журналіст  Андрій Хохолкін сказав такі слова: «Я знаю, що таке гідність. Я бачив її. Революція 2013-2014 років…– це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх…І ви знаєте, що якщо хтось захоче позбавити нас нашої гідності – то ми зможемо себе захистити. Як не в суді, то на вулиці, співаючи гімн України або з коктейлем Молотова в руках».

Уже сьомий рік Україна відзначає День Гідності та Свободи, заснований на честь початку двох революцій – Помаранчевої в 2004 і Євромайдану в 2013. Це свято щорічно відзначається 21 листопада. Воно було започатковано указом Президента України в 2014 році. З нагоди свята по всій країні пройшли урочисті заходи.

Протягом минулого тижня і  у  нашому НВК було проведено низку заходів, присвячених Дню Гідності та Свободи, щоб  вшанувати патріотів і мужніх громадян,  які восени 2004 року та в  листопаді 2013 року – лютому 2014 року повстали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

В урочистих заходах були задіяні учні  молодшої та старшої школи-гімназії, зокрема, учні 1- 2 – х класів виготовили аплікації на тему: «Символ Гідності», учні 3-4-тих класів брали участь у виставці колажів «Ми – щасливі діти України».  Школярі 5-6-х класів оформили тематичні плакати на  виставку «Україна в серці», семикласники організували  виставку електронних фотоколажів «Символи Гідності та Свободи України», а учні 8-х класів створили цікаві  відеопрезентації  на тему: «Україна – територія гідності та свободи». Учні 9-11-тих класів підготували есе  «Що означає для мене бути гідним?»

З ініціативи учкому та бібліотекаря  Олійник Валентини Юхимівни організовано літературно-тематичну експозицію «Герої творять дійсність», де учні та педагоги змогли переглянути твори наших сучасників про події та учасників Революції Гідності.

Окрім вищезгаданих заходів, у нашому закладі класні керівники проводили виховні години, організовували перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила» та похід до пам’ятника Героям Небесної Сотні.
          У вестибюлі старшої школи НВК з ініціативи учкому та організатора Горбатюка Дмитра Олеговича  була оформлена тематична експозиція «21 листопада – День Гідності та Свободи!»

19 листопада у НВК зібрались на  підсумковий урочистий захід учні 10-тих класів шкіл нашого міста, представники громадської організації «Майдан», очевидці тих подій, щоб віддати данину пам’яті, шани та поваги тим, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього, заради кращої долі України. На урочистому зібранні було представлено збірку «Річниці Майдану присвячується…», у яку ввійшли твори переможців конкурсу серед дітей та молоді нашої громади, котрий  був організований з нагоди першої річниці Майдану. Ілюстраціями до збірки стали кращі малюнки учасників конкурсу.

Збірку надруковано за сприяння народного депутата України Сергія Лабазюка.

Під час урочистого заходу із читанням тематичних поезій виступили вихованці гуртка «Акторська майстерність»  Будинку дитячої та юнацької творчості Умрихін Ліля (учениця 10-Б класу НВК),  Анастасія Гиндра (учениця ЗОШ №5), Ілля Мармега (учень ЗОШ № 1), які через поетичне слово передали весь біль та глибоку шану до тих героїв,  яким була небайдужа доля кожного з нас, доля України.

Тож будьмо гідними тих, хто відстоював  нашу гідність на Майдані, хто боронить нашу Україну сьогодні. Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.

Учениця 11-Б класу Бородій Анастасія

Залишити відповідь