День пам’яті Героїв Небесної Сотні в НВК
  • Коментарі запису:0 Коментарів

20 лютого вже вдев’яте в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Дев’ять років тому 18-20 лютого стали найкривавішими днями в протистоянні українського народу і влади на той момент президента Віктора Януковича. За один день під час сутичок із силовиками загинули кілька десятків людей, снайпери стріляли в активістів на ураження.

Ці події вже стали історією. Здавалося б, зараз Україна переживає ще трагічніші події, ще більше смертей, болю, сліз. Але чи маємо ми право забути події, які є героїчним для нашої історії, які стали крапкою неповернення до безправ’я, обмеження вибору, покарання за свободу слова та ін? Ні, не маємо, бо як казав Олександр Довженко: «Без минулого нема майбутнього». Неможливо будувати будущину без згадки про минувщину.

Учні нашого НВК зі своїми класними керівниками щороку згадують про подій 2014 року та вшановують Героїв Небесної Сотні. Наш бібліотекар Валентина Юхимівна для перегляду оформила  літературну експозицію “Небесна сотня. Герої нашого часу”. Інформаційний стенд “День пам’яті Небесної Сотні. Герої не вмирають” розташований у вестибюлі комплексу. Класні керівники провели різноманітні заходи для учнів своєї вікової категорії: перегляд кінофільму «Зима, що нас змінила»,  виховні години, створення відеопроєкту. Багато класних колективів вшанували загиблих біля пам’ятнику Героям Небесної Сотні.

Цього року, під час повномасштабної війни, низка подій проходить під гаслом “Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни”. Зараз ми знаємо, що Герої вмирають, що смерть забирає найкращих. Але не забуваймо тих, які вже віддали найдорожче у цій боротьбі.

Старинська С.П, Олійник С.

Залишити відповідь