День Гідності та Свободи
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети.

23 роки своєї незалежності Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті, Україні вдалося зберегти мир. Але повномасштабна війна не обійшла нашу державу тепер.

Український народ відчув потребу в єднанні, вірить у своє майбутнє і доводить, що у нації, яка виборює свій суверенітет ціною власного життя і заявляє, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.

Цьогоріч 21 листопада в  нашому НВК у рамках відзначення Дня Гідності та Свободи наймолодші учні закладу – першокласники – презентували свої малюнки «Ми – щасливі діти України».  Виставку аплікацій «Україна – країна гідності і свободи» представили другокласники, а учні 3-х та 4-х класів  – вироби  з паперу «Янголи у вишиванках».

Для учнів 5-х класів класні керівники провели виховні години: «Революція, яка нас змінила» (5-А кл.), «День Гідності та Свободи» (5-Б кл.),  «Революція Гідності – пам’ятаючи героїв майдану» (5-В кл.). Також пройшли виховні години для найстарших – «День Гідності та Свободи» (11-А та 11-Б кл.)

Учні шостих класів переглядали документальний фільм «Зима, що нас змінила», а десятикласники – «Майдан. Шість літер нашої свободи».  

Годину спілкування «Незламні борці свободи та гідності» мали школярі 7-х класів.

Учні 10-В класу та восьмикласники разом з класними керівниками і працівниками НВК поклали квіти до пам’ятника героїв Небесної Сотні та запалили лампадки. Вічною раною у серці кожного українця буде пам’ять про тих, хто, відстоюючи національні інтереси і європейський вибір нашої держави, виступив на захист демократичних цінностей.

У шкільній бібліотеці підготовлено літературно-тематичну експозицію «Герої творять дійсність».

Під час усіх заходів, що є нагадуванням всім нам про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою, наші діти ознайомились з поняттями «гідність» та «свобода», отримали інформацію про події на Майдані Незалежності, про наших земляків, які несли службу з охорони суверенітету та територіальної цілісності України, про героїв, які віддали життя за Україну.

Усі зазначені заходи, проведені у нашому навчальному закладі, сприяють формуванню відповідних знань та спонукають учнів до вивчення історичної правди про доленосні події в Україні початку XXI століття.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.

Залишити відповідь