Чорнобильська катастрофа
  • Коментарі запису:0 коментарів

37 років минуло з часу трагедії, яку пам’ятає увесь світ. 26 квітня 1986 року, під час експерименту у 4 реакторі Чорнобильської АЕС, пролунали  вибухи, змінивши життя не лише України, а й світу. В атмосферу вирвався радіоактивний пил, який прийнявши форму хмари, поніс токсичні ізотопи на північний захід, проникаючи у воду та живі організми. Радіоактивні викиди вразили території: Литви, Латвії, Білорусії,  Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії і звичайно України. 

Думаючи лише про себе, влада СРСР вирішило не розголошувати інформацію про цю екологічну катастрофу, адже це б негативно вплинуло на її репутацію. Радянський уряд не організував термінової евакуації населення, а навпаки закликав продовжувати своє буденне життя. Егоїзм комуністичної влади, призвів до великої кількості смертей та захворювань. Якби уряд вжив термінових заходів, багато дітей не залишилися би сиротами, а жінки вдовами. Лише опівдні 27 квітня, через 36 годин після катастрофи, влада оголосила «тимчасову евакуацію». Ніхто навіть не міг уявити, що вони бачать свою домівку в останнє.

 Зона відчуження, територія якої залишається небезпечною для проживання, показує нам якими можуть бути результати радіоактивного вибуху. Це наше нагадування про те, що природа не пробачає помилок, і це є застереженням, якими можуть бути наслідки атомних катастроф.

Автор Нікітюк Богдан, 10-Б

Залишити відповідь