Будуйте «собори» в душах своїх
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Багато століть український народ виборював свободу, незалежність та державність. Історія залишила нам у спадок знакові події цієї боротьби, які підкреслюють волелюбність українського народу, його прагнення до незалежності. Однією з таких подій, яка є прикладом незламного духу нашого народу, є день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року, який офіційно визнано Днем Соборності та Свободи України. Це стало єднанням східних та західних українських земель, народженням єдиної незалежної соборної держави. Поняття «соборності» України полягає не тільки в незалежності, територіальній цілісності та неподільності її території, а й в єдності духу, ідеях та прагненнях українського народу.

З нагоди цього свята у НВК з великим успіхом пройшли виховні бесіди на тему : «Соборність України сьогодні». Зокрема, у нашому 11-А класі була проведена виховна година, яку ми розпочали Гімном України. Бесіду класний керівник Ткачук Світлана Василівна проводила у вестибюлі закладу біля стенду, на якому завжди учні можуть знайти цікаву і важливу інформацію. Ми пригадали історію та значення Дня Соборності. Класний керівник  дала нам  зрозуміти, що саме ми є майбутніми будівельниками держави, і від нашої свідомості залежить благоустрій і єдність країни. Адже Соборність веде до єднання людей, гармонії індивідуальних і загальних стремлінь, відповідальності особи перед суспільством і суспільства перед особою. І завершила виховну такими словами : «Будуйте «собори» в душах своїх – тільки тоді ми будемо мати соборну Україну».

Кожен із учнів нашого класу близько до серця сприймає круговерть неспокійного сьогодення, яка примушує нас замислюватись: чим і як ми можемо допомогти нашій державі, як забезпечити українському народові мир і злагоду, процвітання і стабільність.

Ідея соборності, як всезагального об’єднання, особливо актуальна в наш напружений і нелегкий час. У цьому році День Соборності і свободи України в столиці нашої держави м. Києві відмітився на барикадах, в багатьох містах країни пройшли мітинги опозиції.

Ми всі розуміємо, що громадяни України разом на Заході і на Сході повинні пройти через ці випробування гідно, як належить народу, що ставить перед собою амбітні цілі і вміє їх досягати.

У кожної людини власна точка зору щодо сьогоднішніх подій на Майдані, та я вірю у те, що наш народ здолає усі труднощі, нікому не вдасться затягти нас у ярмо неволі та роз’єднати Захід із Сходом.

Соборність українського духу назавжди залишається в серцях та помислах кожного з нас.

 Учениця 11-А класу Глущак Анастасія

Залишити відповідь