За мир та спокій в Україні та Європі
  • Коментарі запису:1 коментар

Людина приходить у цей світ, щоб пізнати його в добрі, гармонії, творенні. Люди народжуються в любові і для любові, а війна противна людському розуму. Навіщо народжуватися для руйнування? 

Війна… Скільки болю, гіркоти, самотності і смерті несе в собі це слово! Війна — ровесниця людству, і в усі часи та епохи люди відчували холодний подих війни в себе за спиною. Ця злісна всепожираюча і руйнівна сила принесла нам, українському народові,  чимало горя, страждань і душевної порожнечі.

Війна — це подія, яку треба не тільки пережити, але й осмислити. Вона не тільки руйнує, але часто веде до згуртування народу, до емоційного, культурного, морального, етичного сплеску. Вона об’єднує людей у ​​єдиному пориві проти спільного ворога.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізуєне тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. 

Благополуччя країни потрібно оцінювати не тільки по зростанню економіки і курсу валюти, а й по «моральному» здоров’ю людей. Нормальна розсудлива людина ніколи не підніме зброю проти себе подібних і не візьме участь у війні — божевіллі глобального масштабу.

Саме тому учні 1-11 класів нашого НВК доєднались до дистанційної виставки «За мир та спокій в Україні та Європі»,  присвяченій Дню пам’яті та примирення, пам’яті жертв Другої світової війни, 77-й річниці великої Перемоги над нацизмом у Європі, Дню Європи.

Школярі 1-2 класів малювали маківку, кожен по-своєму, виражаючи в малюнку свої емоції та почуття, бо мак – квітка пам’яті. Наймолодші учні нашої школи знають, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Учні 3-4 класів створювали  патріотичні листівки  «Захисникам України з любов’ю». Яскраві листівки зроблені з великою любов’ю і наповнені щирими побажаннями відважним захисникам України, які боронять нашу землю.

П’ятикласники та шестикласники долучились до проведення челенджу «Передай Мак пам’яті – вшануй загиблих за мирне небо» та відтворили увесь шлях боротьби українського народу за свою незалежність та волю. Учні 5-А представили відеоролик «Українське козацтво, яке боролось за українську державність та сформувало підвалини республіканської  форми правління, нові принципи судочинства та джерела права». Учні 5-Б класу – «Покоління Руської трійці, Кирило-Мефодіївського братства, громадівців і Братства тарасівців, які заклали підвалини майбутньої української державності».  Учні 5-В класу – «1917 рік – діяльність Центральної Ради, яка боролась з більшовицькою Росією і проголосила 4 універсалом Українську Народну Республіку як незалежну державу».

Далі «Мак пам’яті» підхопили учні 6-А класу –  «ЗУНР, яка мала дієву систему органів влади, боєздатне військо – Українську галицьку армію. 22 січня 1919 року проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР, що стало підставою для відліку історії соборної України». Учні 6-Б класу відтворили події Першої світової війни, у якій легіон Українських січових стрільців брав участь у бойових діях і був зародком майбутньої національної армії». Учні 6-В класу розказали про Другу світову війну. Перемогли тоді – переможемо і зараз. З Днем перемоги над фашизмом».

Учнями 7-8 класів та їхніми класними керівників створено електронні колажі «Україна – берегиня Європи».

Старшокласники написали статті на тему  «У нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи!».

Участь наших учнів у таких заходах формує збереження історичної пам’яті,  почуття патріотизму, поваги та вдячності ветеранам і учасникам війни, гідного  вшанування подвигу українського народу, його внеску у Перемогу у Другій світовій війні та впевненості, що Україна, ЗСУ та український народ дадуть гідну відсіч ворогу, який сьогодні намагається нас зломити. Українці піднялися на Народну війну за свою землю, і правда на нашому боці. Весь світ побачив, що Україна – це не та країна, яка може просто впасти. У нас дуже чудові слова є в тексті Гімну: “Душу й тіло ми положим за нашу свободу”. Це дуже сильні слова, які розуміє кожен українець від великого і до малого.

Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.

Цей запис має один коментар

  1. Враження

    Наші учні-великі розумашки. Колективи продемонстрували своєю участюі розуміння ситуації, і прагнення МИРУ, своє єднання, бо поки пам’ятаємо, то й -ПЕРЕМАГАЄМО!!! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Залишити відповідь