Уроки самоврядування у нашому НВК
  • Коментарі запису:0 коментарів

Професія педагога – одна з головних у сучасному світі.

Від його зусиль, майстерності та компетенції залежить майбутнє суспільства. Педагог – це людина, яка більшу частину свого життя займається вихованням та навчанням. Якщо зупинити процес навчання, то нові покоління не отримають знань, які потрібні для підтримки культурного, економічного і соціального прогресу.

Отже, проблема вибору педагогічної професії завжди актуальна. Саме тому у нашому комплексі учням 10-11 класів було запропоновано відчути себе вчителями і подивитися на шкільне життя з іншої сторони. В рамках тижня словесності підготовкою до проведення уроків займалися Старинська С.П. та Яцина І.Г., які збирали заявки, розподіляли обов’язки між вчителями, збирали напрацьований матеріал.  Семеро учнів виявили бажання провести уроки української мови, української літератури, світової літератури для учнів 5-9 класів. Найприємніше для вчителів кафедри словесності було те, що 4 бажаючих навчаються в 11 класі філологічного профілю. Це Винник Вікторія, Пастушенко Юлія, Сірський Любомир та Шимкова Каріна. Усі вони не вперше проводили уроки. Були учні 10-х класів, які вперше спробували себе в якості вчителів, це Козак Катерина, Андрушко Анастасія та Ткачук Борис. Для підготовки до уроків учнів було розподілено між вчителями кафедри. Підготовка виявилась цікавою, старшокласники змогли обирати форми та методи, які їм найбільш подобались. Усі скористалися сучасними технологіями та підготували презентації. Найважчим для учнів було розподілити час на уроці, володіти увагою усіх учнів класу. Бажання старшокласників були такими: Винник Вікторія працювала з учнями 7-В класу і проводила урок світової літератури на тему «Артур Конан Дойл. Собака Баскервилей»; Шимкова Каріна у  8-А класі готувала урок з української літератури на тему «І.Карпенко – Карий. «Сто тисяч»; Сірський Любомир   захотів спробувати себе в українській мові, тому готував урок для 7-Б класу «Прислівник як частина мови»; Пастушенко Юля – 8-Б клас «М.Коцюбинський «Дорогою ціною», Ткачук Борис- 6-Б «В. Нестайко.“Тореадори з Васюківки”, Козак Катерина – 6-А клас «Віктор Близнець. “Звук павутинки”, Андрушко Анастасія – 5-Г клас «Євген Гуцало. «Лось».

Заступник директора Сінькова Н.С., яка була присутня на всіх уроках самоврядування, говорить: «Усі учні сумлінно поставилися до виконання завдання. Вони розуміли, що обрали предмети, на яких формуються навички правильної вимови, тому чітко слідкували за тим, щоб відповіді учнів були сформульовані чітко з використанням літературної мови, не вживалися русизми. Наші майбутні вчителі також слідкували за своєю мовою. Усі лишилися задоволеними. Готуючись до уроків, старшокласники  брали за приклад своїх вчителів. Заповнюючи анкету, діти написали, що враження залишилися позитивними і готові ще спробувати себе в ролі вчителів. Усі  в майбутньому хочуть обрати роботу з людьми і з педагогічною діяльністю. А найголовніше, що це був гідний приклад для наших молодших школярів, тому що це починання їм дуже подобається, і вже зараз вони хочуть неодмінно дочекатися цієї нагоди і самим спробувати себе в ролі вчителів.»

Але завжди є переможціі,  і в цьому заході ним виявилась учениця 11-Б класу Винник Вікторія. Вона найкраще справилась з проведенням уроку, їй вдалося зацікавити учнів, правильно розподілити час, донести мету та виконати поставлені завдання. Віка робила це не вперше, і набутий досвід допоміг їй. Учителі кафедри щиро бажають успіху своїм вихованцям і сподіваються, що вони продовжать їхню справу. Успіху вам!                        

Вчитель української мови та літератури Старинська С.П

Залишити відповідь