Тиждень правовиховання у Волочиському НВК
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому  в НВК щорічно проводиться тиждень правовиховання,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

– підвищити інтерес учнів до  правознавства;

– формувати правила та норми поведінки, соціально важливих для суспільства;

– створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях;

– формувати почуття свободи, людської і національної гідності;

– формувати почуття патріотизму,  розвиненої правосвідомості,  культури міжетнічних відносин.

З метою ефективного проведення Тижня було складено план заходів, який ґрунтується на різноманітті видів та форм роботи. Зокрема:

Учнівським самоврядуванням було створено інформаційно-просвітницький стенд «Знай свої права-виконуй обов’язки».

Для учнів молодшої школи проводилися інформаційні бесіди на тему «Правова абетка», казкові вікторини «Права та обов’язки дитини», виховні години «Подорож в країну прав», ігри-тренінги «Знай свої права, дитино», ігри-мандрівки «Країна прав дитини», квест «Стежками прав та обов’язків». Заходи проводилися в ігровій формі, оскільки саме гра дозволяє учням-початківцям найбільш ефективно набути вміння та навички навчально-пізнавального процесу.

Для учнів 5-8 класів було проведено творчі перерви «Світ наших прав», виховні години на тему «Погані вчинки та моя відповідальність», «Мандрівка в країну права», «Мої права та обов’язки», «Світ, який ти створив сам»,  тренінгові заняття на тему «Знаємо та реалізовуємо свої права», «Торгівля людьми, як порушення прав людини» та інтерактивне заняття «Знай свої права – виконуй обов’язки».

Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння правопорушення, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів. Класні керівники з інтересом розповіли та доповнили знання учнів про декларовані в Конституції України права, свободи та обов’язки людини та громадянина, про органи державної влади України, зокрема законодавчі, їх функції та повноваження, а також виховання в учнів почуття патріотизму поваги до рідних, однокласників, учителів.

Для учнів 9-11 класів було проведено виховні години на тему «Торгівля людьми-виклик часу», «Мої права та обов’язки», «Знай права-  виконуй обов’язки», «Мої права та обов’язки», виховна година з елементами гри «Правовий вернісаж», також були організовані «Правові вікторини та юридичні батли», тренінг «Я знаю свої права та обов’язки».

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Залишити відповідь