Тиждень історії та права
  • Коментарі запису:0 Коментарів

Однією з цікавих форм роботи  в школі є проведення предметних тижнів, які готують вчителі-предметники разом з учнями. Глибше пізнати той чи інший предмет, відкрити для школярів нові його грані – завдання кожного предметного тижня.

 Згідно річного плану роботи в школі з 27.01 по 31.01  проводився тиждень історії та права ( під керівництвом голови кафедри Гуляк Т. П., вчителів історії та права Левчук В. А. та Олійник І. П.). Були проведені  різні заходи  і для учнів основної та старшої школи: шкільний конкурс  « Найкращий історик» ( 5-7 кл.); наукова конференція ( 8-9 кл.); конкурс стінгазет ( 9-11 кл.).

Цікаво та пізнавально пройшов  шкільний конкурс « Найкращий історик». На цьому конкурсі учні мали змогу продемонструвати свої знання з історії.  Участь брали учні 5-7 класів. З кожного класу було  представлено по одному учневі, який захоплюється історією. До цього конкурсу діти готувались завзято. Звичайно, вболівати за учасників прийшли однокласники, вчителі, батьки та друзі. Та не менше переживала і  сама Левчук Вікторія Аркадіївна – організатор конкурсу, яка пізніше зізналась: «Серце тремтіло за всіх, адже це ще діти, проте найсміливіші».  

Конкурс поділявся на три тури. Перший тур представляв собою тестові питання, які з’являлись перед учасниками на екрані. У другому турі гравці повинні були відповісти на якомога більше запитань за одну хвилину. Цей тур важчий, адже запитання не тестові. Після цього, до третього туру потрапили лише два учасники. Ці учасники уже переможці, але всім кортіло дізнатись, хто все ж таки сильніший історик. А ним став учень 5-Б класу Куковицький Дмитро. Зал радісними оплесками вітав переможця.

Не менш цікавою була участь учнів 8-9 класів у науковій конференції на тему:

“90-річчя Волочиського району». Учні виступали з доповідями на різну тематику:  “Алея Слави. Визначні діячі Волочиського району ”- Уторопчук Христина ( 9-Б);  “Розвиток освіти і культури краю ” – Цимбал Ірина( 9-А);  “Історія виникнення Волочиського району ”- Нагорічна Руслана(8-Б);  “Економічний розвиток Волочиського району ”-  Аузінг Уляна ( 8-А);  “Волочиський район – сучасний ”-  Верба Ростислав ( 8-В) .  Учні добре захистили свої виступи. Визначало  переможців шановне журі : вчитель історії та правознавства Гуляк Тамара Павлівна, учасник МАН з історії учень 11-Б класу Горбатюк Дмитро, призерка ІІ туру Всеукраїнських олімпіад з історії учениця 11-А класу Гудима Юля.  Журі об’єктивно оцінило учнів і за результатами було  оголошено 2 переможців: учениця 8-Б класу – Нагорічна Руслана та  учениця 9-Б класу – Уторопчук Христина.

Одним із заходів тижня історії був конкурс стінних газет «Видатні вчені – історики України». В конкурсі взяли участь класні колективи учнів 9 -11 класів. Конкурсні статті містять фото вченого, інформацію про вченого історика,  його дослідження  та праці, нагороди, відзнаки та вчені ступені. Учні показали у газетах , що українські вчені – історики  –  М.Грушевський,  М.Максимович,  В. Антонович, І. Крип’якевич, Д. Яворницький, В. Хвойка  дійсно зробили великий вклад  в історичну науку. Переможцями конкурсу стали – Чайка Олексій (1 місце – 11 –Б), Гладкевич Тетяна (2 місце – 10-Б),  Дуднік Роман( 3 місце – 11-А ).

    Проведені заходи показали великий інтерес і зацікавленість учнів  до предмету історії .

    Підводячи підсумки, вчителі подякували учням за активність, і разом намітили нові плани в подальшій роботі.

    Тиждень історії та права передав естафету наступному предметному тижню –тижню української мови та літератури.

Учениця 7-В класу Альохіна Анастасія та

учениця 8-Б класу Штойко Віолетта

Залишити відповідь