Чи задумувались колись ви, яка ціна вашої гідності? Перше, що приходить на думку, це напевно, гіркі сльози образи, спроби захистити себе від образника, болючі слова, можливо стусани і… щось в цьому дусі. Та чи колись би подумали ми, що ціна цього, навіть, не здоров’я, а ЖИТТЯ…
І одразу стало моторошно. Як життя??? ХХІ століття на дворі!!! Середньовіччя вже позаду: ніяких дуелей на захист честі і гідності. А тут, життя!!! Не вкладається в голові!!!
Виявляється саме так!!!
Народ втомився від брехні, бездіяльності та принижень. І тими осінніми днями саме ті, кого це найбільше боліло, саме ті, хто хотів жити краще за своїх батьків, саме ті, які бачили своє світле майбутнє в євроінтеграції, саме ті, надію яких затоптали недалекоглядні політики, більше терпіти і мовчати не хотіли. Вони відкрито висловили свій протест проти приниження їхньої честі і гідності. Так почався Майдан…
Ми, дорослі, пам’ятаємо ці водночас жахливі і обнадійливі події. А що про них знають наші діти, коли тоді вони були ще зовсім малими. Саме тому, наше завдання: донести до них героїчні сторінки історії нашого народу і якою ціною вони здобували і захищали нашу честь та гідність.
У нас в класі склалася вже традиція: відвідувати тематичні зустрічі, присвячені важливим подіям, у Волочиській центральній бібліотеці, організовані директором цього закладу, Молчановою Людмилою Олексіївною.
В програмі даного заходу було передбачено перегляд документального фільмі “Євромайдан SOS”, де на реальних фактах, свідченнях очевидців вибудовувалась повна картина всього того, що відбувалося в Україні наприкінці 2013 – на початку 2014 років, його обговорення та виступ директора Волочиського історико-етнографічного музею, Ільчишина Сергія Орестовича, який був учасником Майдану.
У фільмі була відображена діяльність волонтерських організацій, які надавали не лише правову допомогу постраждалим від злочинної влади, а й фізичну, матеріальну та моральну підтримку. Як люди не покладали рук, рятуючи гідність, здоров’я та життя людей, які не побоялися подивитися у вічі владі.
Сергій Орестович поділився своїми спогадами, емоціями, враженнями від пережитого, продемонстрував присутнім артефакти семирічної давнини: шахтарську каску, яка слугувала захистом, залишки паперу і бинтів, які виготовлялися з підручних матеріалів та обгорілий шмат беркутівського шолому, який учні з трепетом і цікавістю передавали з рук-в-руки, уважно оглядаючи його з усіх боків.
По закінченні зустрічі вони завмерли на мить в хвилині мовчання, вшановуючи пам’ять загиблих.
Герої не вмирають!!!
Слава Україні!!!
Героям Слава!!!
Смерть ворогам!!!
Україна понад усе!!!
Класний керівник 9-В класу, Олійник І. П.
Сьогодні наша виховна година, присвячена до Дня Гідності, проходила в новому форматі. Ми з класом та класним керівником Інною Павлівною, переглядали та обговорювали документальний фільм в приміщені Волочиської Центральної бібліотеки. Дуже незвичні відчуття, адже це дійсно страшно, коли ти перебуваєш в місці, де постійно стріляють, б’ють. Кров, сльози, вогонь… Все це показано в цьому документальному фільмі “Євромайдан SOS”. І також був запрошений директор Волочиського історико-етнографічного музею, Ільчишин Сергій Орестович, який був учасником подій 2013 року. Він розповідав багато історій, спогадів, які йому запам’ятаються на все життя. Сергій Орестович розповідав, як вони, будучи студентами, добивалися гідності, справедливості. Відчуття від його спогадів також зовсім незвичні та моторошні, адже слухати, як це все відбувалося, скільки було пролито крові, сотні людей залишилися неживими… Тому, ми повинні знати це і пишатися тими, хто здобув нашу гідність.
Учениця 9-В класу, Сінько Софія