Робінзонада – стежками рідного краю

Понад п’ятнадцять років учні сьомих класів у Волочиському навчально-виховному комплексі брали участь у змаганнях юних географів-краєзнавців «Робінзонада».

У нашій школі цей конкурс започаткував вчитель географії, звання «Відмінник освіти» – Кузьмак Анатолій Іванович.

Анатолій Іванович спостережливий, добрий, наполегливий та творчий вчитель. До кожної дитини має свій підхід. Учні хочуть рівнятися на нього і знати географію так відмінно, як знає їх наставник.

Перша поїздка учнів на “Робінзонаду” відбулася у 1992 році в с. Наркевичі Волочиського району. Пізніше проводилися змагання у лісах поблизу селища Ясного, а потім біля с.Супранівка Підволочиського району.

Мета змагань: виховувати в учнів любов до рідного краю, природи; охороняти навколишнє середовище, навчити здобувати учнів туристичні навички; згуртування класних колективів.

Перед початком змагань, учні проходили інструктаж з техніки безпеки під час проведення “Робінзонади”. Найважливішими під час походу були дисципліна і дотримання техніки безпеки. А також пам’ятати про обережність.

Учням доводилося долати перешкоди, погодні незгоди, знаходити вихід із складних ситуацій, виявляти взаємодопомогу, проявляти мислення.

Конкурс « Робінзонада» мав свій маршрут, який проходив за такими пунктами:

  1. Збір на залізничному вокзалі у м. Волочиську.
  2. Рух у потязі.
  3. Рух по шосе.
  4. Рух по лісу.
  5. Розташування на галявині.
  6. Обід.
  7. Нагродження переможців.
  8. Прибирання території.
  9. Від’їзд.

У кожній групі учнів обов’язково була медсестра, яка мала при собі укомплектовану аптечку.

Також перед початком змагань учнів детально ознайомлювали з метерологічним інструктажеми (як діяти у день виїзду в залежності від погодних умов, що складаються вранці і напередодні ввечері).

Змагання були різні за своєю складністю та тематикою:

1. Розпалювання вогнища.

2. Сніданок.

3. “Знайти приз”.

4. Орієнтування.

5. Переправа.

6. Яка відстань?

7. Розв`язування вузлів.

8. Перетягування канату.

Особливий інтерес у семикласників викликав конкурс по перетягуванню канату, який завжди проходив весело і завзято. А також пошуку призів, які заховані були на незнайомому місці у лісі. А щоб знайти їх, потрібно було не тільки знання і вміння користуватися компасом і масштабом, а й уважність, акуратність, точність та терпіння.

Цікаво проходив конкурс із подоланням перешкод. Всі учасники дружно вболівали за своїх однокласників, які намагалися пройти по перекинутому через перешкоду дереві, що розхитувалося й намагалося «скинути» учасника.

Не менш важливі хвилювання викликав і конкурс по розпалюванню вогнища. Кожна команда намагалася якнайшвидше виконати це завдання. Деякі навіть намагалися схитрувати, але на сторожі пильно стояли інспектори – представники команд-суперників.

Переможці змагань нагороджувалися грамотами і призами.

А після закінчення змагань, всі учасники прибирали свої території від сміття і лише після цього залишали місце змагань.

Учні-переможці змагань в окремих випадках нагороджувалися призами. Команди-призери нагороджувалися грамотами. Команда переможець нагороджувалася спеціальним призом.

Кузьмак Анатолій Іванович за допомогою проведення « Робінзонади» виховував в учнів любов до рідного краю, силу волі, згуртованість, командний дух.

Після кожних змагань діти і вчителі поверталися додому сповнені енергією, приємними враженнями.

Надіємося, шо змагання з «Робінзонади» повернуться в стіни нашого навчально-виховного комплексу, щоб наступні покоління теж змогли досліджувати красу рідного краю, застосовувати свої знання, вміння та навички із географії.

Костенко Анна