Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка
  • Коментарі запису:0 Коментарів

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. В українського народу таким поетом є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. В історію світової культури він увійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет слов’янства, як поет-гуманіст світового значення.

Сучасна людина за допомогою його творів може дати відповіді майже на всі питання, які хвилюють її зараз, у ХХІ ст.: починаючи від материнської любові та застережень поета щодо кохання до підняття проблем, пов’язаних із військовими діями та політичним життям.

Вже стало доброю традицією щороку проводити Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка, як данину невмирущому слову генія, якому судилося упродовж віків слугувати дороговказом та орієнтиром у житті, доказом самоідентичності та невмирущості українського слова, традиції, і українства загалом. Метою конкурсу є вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря, стимулювання підростаючого покоління до вивчення української мови і літератури, бо саме мова є тим живим організмом, що віддзеркалює суспільні, історичні, культурні процеси.

13 листопада  7 учнів нашого Волочиського НВК взяли участь у конкурсі та виконували завдання, що сприяли розкриттю мовних знань, практичних навичок, творчих здібностей і дали можливість піднести престиж української мови й літератури в молодого покоління. Тематика завдань була звернена до особистості Т.Г.Шевченка, його творчості й долі, а також спрямована на духовні цінності, патріотизм та любов до Батьківщини. Учасники конкурсу мали можливість реалізувати свій потенціал, отримати задоволення від виконання завдання, знайти правильне слово, продемонструвати оригінальний стиль і відчути гордість за свою роботу.

Зважаючи на карантинні обмеження, творче змагання довелося пристосувати до дистанційного формату, тож написання робіт провели в онлайн-режимі.

З умовами конкурсу учнів ознайомила завкафедрою словесності вчитель української мови та літератури Яцина І.Г. Конкурс проходив у нещодавно відкритому музеї вупискника, що  в деякій мірі було символічно.

За результатами  рішення районного журі учні нашого закладу вибороли такі місця: Глушко А., учениця 5-В кл., яку навчають Яцина І.Г. та Ткачук І.В., посіла III місце. Учениця 6-В кл. Яніщук Д. – 5 місце, вчитель Дороганчук О.М. Гунько Б., учень 7-Г класу – III місце (вч. Молотай Ю.Г.). Учениця Старинської С.П. Кузьмова Д. (8-А кл.) посіла II місце. Гарний результат показала Губай Д. (9-Г кл.), яку підготувала Яцина І.Г. Вона виборола I місце.  Кушнір А. (10-А) – II місце (вч. Ткачук І.В.), а Гуменна К. (11-В) – III місце (вч. Пюрко Л.В.).

Щиро вітаємо наших переможців і презерів та їхніх вчителів з гарними результатами та зичимо не зупинятися на досягнутому, подальших успіхів та здобутків.

    Кафедра словесності, вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.

Залишити відповідь