8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старшим людям, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.
Вже дев’ятий рік поспіль Україна разом з США та Європою вшановує пам’ять тих, хто загинув та помер під час Другої світової війни, – 8 травня. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам’ять – означає, що ми пам’ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення – символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом.
На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.
Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А 8 травня разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.
Офіційне гасло 8 травня – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо», а символом Дня пам’яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення – це своєрідна алюзія. З одного боку мак – ніжна польова квітка. З іншого – вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.
Учні нашого НВК, від першого до одинадцятого класів, активно долучились до акції «Квіти пам’яті», метою якої є залучення учнівської молоді до загальноєвропейської традиції вшанування жертв війни із використанням червоних маків, виховання патріотизму підростаючого покоління та шанобливого ставлення до історичного минулого українського народу.
Школярі разом зі своїми класними керівниками виготовляли паперові маки – своєрідні обереги, які потім приклеїли на карту України, яку було розміщено у вестибюлі навчального закладу, на знак пам’яті про загиблих воїнів, як гідної пошани до цього символу. Червоний мак – свідченням того, що ми ніколи не забудемо жертв війни.
Костюк Софія, учениця 6-А класу. «Наш класний керівник провела майстер-клас із виготовлення квітки маку – символу загиблих воїнів, символу смутку. Ми разом з однокласниками з великим задоволенням виготовляли квіти пам’яті. Щоб зробити червоний мак, потрібно декілька кружечків червоного, чорного та зеленого кольорів, головне склеїти їх у правильній послідовності. Хвилювалась, коли прикріплювала мак, емоції переповнювали».
Корецька Дар’я, учениця 7-Б класу. «На виховній годині ми вчилися власноруч виготовляти маки пам’яті, які потім стаціонарно розмістили на карті нашої України. Червоний та чорний папір, кілька крапель клею, плюс велике бажання та розуміння важливості цієї акції – все, що було потрібно, аби створити яскраві червоні квіти, які залишаться у нашій пам’яті».
Стецюк Богдан, учень 11 Б класу. «Історія нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні. Восьме травня – не лише акція чи спогади про історичні події, це щорічне нагадування нам, учням, про те, яку ціну має свобода та наскільки вона життєво необхідна».
Не забуваймо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.