Людина, яка залишила частинку свого серця кожному з нас
  • Коментарі запису:0 коментарів

 У 2009 році про цю людину в нашому місті не знав лише байдужий. Ця дивовижна дівчина зробила всі події того часу цікавими та незабутніми.

 Емілі Ейкерс, а саме про неї піде далі мова, уродженка штату Колорадо, що в Сполучених Штатах Америки  як добрий посланець Корпусу Миру приїхала у Волочиськ для навчання наших дітей англійської мови. У  нашому закладі були зібрані (за бажанням батьків) різновікові групи учнів , які на уроках іноземної мови працювали з волонтером над програмовим матеріалом, але найбільш цінним було їхнє щоденне спілкування з носієм мови.

  Емілі зріднилася з волочисьцями, активно включалася в громадське життя міста та закладу, відгукувалася на різні пропозиції допомогти у плані навчання та викладання даного предмету, доповнення виступів учнів на фестивалі – конкурсі « Водограй», впровадження досвіду використання новітньої техніки. Пізнавальними були проекти – тренінги за участю як дорослих , так і учнів, участь в мовних таборах ,поїздки по визначних місцях нашої країни. Такі події в серці молодої американки зародили вогник любові до ще недавно незнайомого їй народу та допомогло підказати нам відповіді на болючі для усіх нас питання життя суспільства та кожного зокрема. У це неможливо повірити, але ця завжди оригінальна і яскрава дівчина відвела особливе місце вишиванкам та традиційним українським прикрасам, що гармонійно вписалися з індіанськими оберегами, з якими Емілі ніколи не розлучалася. Вона завжди з великим азартом переймала наші традиції відзначення релігійних та державних свят, цікавилася звичаями. За час праці в Україні змінилися і її риси характеру: вона стала такою ж щедрою, відкритою, щирою, чуйною , як ми, українці.

   Відверто кажучи, не кожен з нас знайшов би в собі мужність відважитися працювати, як Емілі, в іншій країні і в непростих для адаптації умовах жити там, а ще й пройнятися менталітетом настільки, щоб вже живучи в США, продовжувати підтримувати традиції українців, поглиблювати володіння українською мовою на додаткових заняттях з українкою, що проживає зараз закордоном, відвідувати храм української діаспори в Нью-Йорку, де зараз працює і живе Емілі,а ще  знайти стільки друзів, які б довший час мали бажання контактувати та цікавитися всім, що відбувається, співпереживати, підтримувати та допомагати.

  Після закінчення відведеного періоду своєї місії Емілі Ейкерс повезла в серці уже полум’я любові до нашого краю та приємні спогади про перебування в Волочиську. Повернувшись додому , у США, ця мила дівчина залишилась на трошки українкою, бо продовжувала жити у ритмі України, ділилася з друзями традиціями нашого народу, слідкувала за новинами , відвідувала сайт нашого закладу, щоб бути в курсі всіх справ. В цей же час вона працювала над власною кар’єрою, розвивалася як особистість , знаходила нових друзів і не забувала про старих знайомих.

  Справжній друг пізнається у складній ситуації. Емілі завжди приходить нам на допомогу у пошуку нових способів оволодіння учнями знань, завдяки діяльності компанії, в якій працює – знайомлячи однодумців або колег по « цеху». Також цікаво спілкуватися нашим учням з нею в соціальних мережах, обговорюючи нагальні питання або приєднуючись до акцій, активним учасником яких є Емілі. Вона заряджає всіх нас своїм оптимізмом, енергією та азартом до життя.

   Людина завжди повертається туди, де добре.Через короткий проміжок часу вона повернулася до нас з мамою, Мері Ейкерс,  братом Бредлі, подругами Лорен, Самантою, Джекі ,щоб не у розповідях, а наживо показати найближчим людям  все , що стало тендітній, але сильній духом дівчині близьке.

 Дружба міцніє з роками. Це прислів’я є підтвердженням теплих стосунків з волонтером Корпусу Миру Емілі Ейкерс. І справді вчителі кафедри іноземної мови та окремі учні закладу щомісяця мають реальну можливість по телефону або через можливості Інтернету – через соціальні мережі В контакті, Однокласники, Linked in, в якій зараз працює Емілі, та Skype розповідати новини, обмінюватися порадами, методичними цікавинками , що допомагають зробити уроки змістовнішими та кориснішими, і знайомитися з однодумцями та однолітками, які підтримують інтерес до живого спілкування англійською мовою. Впроваджуючи Новий стандарт освіти в Україні, колектив закладу вдячний за отримані матеріали  та досвід волонтера, який став у пригоді та використовується для навчання, виховання та різнобічного розвитку учнів.

Сірська Альона Іванівна

Залишити відповідь