Зустріч випускників 2014 року
  • Коментарі запису:0 коментарів

Школа – це пристань і гавань,

Сюди повертаєшся знов

Із мандрів далеких і плавань,

Тут вічно панує любов.

Дороги випускників сьогодні злились  в одну-єдину, що повернула їх  в дитячі, юнацькі роки, привела до храму науки.

У нашій школі, стало традицією повертати колишніх учнів у безтурботне дитинство, в ті найщасливіші роки, коли світ переливається кольорами веселки.

Усі випускники різні: від простого працівника до знаменитостей, але  всіх їх єднає вогник любові до рідного НВК.

Весь педагогічний колектив спільно із ювілярами протягом декількох місяцівпрацювали цього року, щоб свято зустрічі випускників пройшло якнайкраще і залишило слід у пам’яті кожного випускника присутнього на святі. Кожен учасник оргкомітету відповідав за певну частинку роботи: підготовку сценарію та ведучих, співпрацю із координаторами від випускників та збір матеріалів, підготовку художніх номерів та музичний супровід, монтаж відеороликів та презентацій із фотографіями. Та лише завдяки злагодженій співпраці вдалося підготувати  масштабне та цікаве дійство.

Першим у фойє закладу з’явився найстарший випускник – Савчук Юрій, мовляв: «Прийшов трішки раніше, щоб пройтися коридорами школи та поглянути, які зміни відбулися, що нового з’явилося й просто поринути у приємні спогади». Вже й інші випускники почали сходитися до своїх класних приміщень, вони трішки збентежені, адже дехто не бачився 10-15, а то й 20 років, та все одно в повітрі відчуваються нотки радості, задоволення і, можливо, трішки ностальгії. Слідом за учнями поспішають і їх перші вчителі та класні керівники.

Вечір зустрічі розпочався із стрімко лунаючого дзвоника, який скликав учнів  у рідні  класи, де вони знову відчули себе школярами. Все було, як  в  старі-добрі часи: щира  й привітна перша вчителька, яка навчала  першої літери; усміхнена дітвора, заклопотані  вчителі. Найстарших випускників чекали перша вчителька Підкалюк Л.О., класні керівники Жека Г.П., Лисюк О.П. Проте, з поважних причин, дехто із класних керівників були відсутні на святі, але з їхніми випускниками спілкувалися інші вчителі. А от учні 11-Д класу, 2004 року випуску, проявили ініціативу та провідали класного керівника – Голобродську Г.С. вдома. Після тривалої хвороби, Галина Степанівна не змогла прийти на свято, учні зробили їй приємний сюрприз, зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері. Однокласники згадали шкільні роки, обмінялися враженнями та побажаннями, а також дізналися дещо нове про сучасне життя своїх шкільних товаришів. Та не встигли вчителі ще у всіх перевірити «домашнє завдання», як урок закінчився.

Свято спогадів і сподівань продовжилось  в актовій залі, де зібрались  вихованці 2009, 2004, 1999 років, та найстарші, найповажніші гості – випускники 1994 року, які 20 років тому переступили шкільний поріг  і вирушили у складну, дорослу дорогу. Вони за традицією зустрічали усіх запашним короваєм.  Ведучими на святі були учні 11-А класу Лещук Марія, Козак Катерина та Мельничук Назар і учень 11-Б класу Ткачук Борис. Перекличка, яку ведучі влаштували випускникам показала, що в порівнянні з минулим роком (147) цьогоріч кількість випускників була ще більшою – понад 180 чоловік, сподіваємось, що з року в рік число бажаючих відвідати зустріч буде збільшуватись.

Як годиться, першим розпочав розмову господар закладу – Ревуцький В.В. Він по-батьківськи щиро привітав  випускників. Та, на жаль, не змогли прийти ті, хто вирушив  у дорогу з якої немає вороття, залишивши по собі тихий смуток втрат, світлі спогади у наших серцях. Пам’ять про них було вшановано хвилиною мовчання…

І от прийшла пора дізнатися, які ж вони були в дитинстві, коли вперше сіли за парти. Ведучі запросили на сцену першу вчительку випускників 1994 року випуску – Підкалюк Лідію Олександрівну, яку попросили звернути увагу на екран, де були продемонстровані фото її учнів, та охарактеризувати їх.  Лідія Олександрівна не лише вірно назвала всіх учнів, а ще й поділилася із нами спогадами про їхнє навчання, розповіла наскільки старанними, активними, творчими, талановитими вона їх пам’ятає.  Час спливає,  і на зміну одному поколінню, приходить інше. Сьогоднішні першокласники Сінькова Оксана, Молчанова Юліана, Тимощук Олександра подарували гостям свята музичне вітання «Перша вчителька».

Далі до слова запросили класних керівників 1999 року випуску – Ревуцьку М. Ю. та Андрушкевич Б.П. Марія Юхимівна з радістю пригадала, як вона із учнями готувала КВК, а Богдана Петрівна розповіла, як формувався учнівський колектив, який в результаті став найсильнішим класом з вивчення англійської мови. Наступними на сцену вийшли класні керівники 2004 року випуску – Чорна І.Б., Глуговська Н.І., Старинська С.П. Ірина Богданівна гордиться своїми випускниками не лише тому, що зараз вони самореалізовані, а тому, що ще за шкільними партами, навчилися легко виконувати будь-які  завдання і завжди підходили до них з творчістю та ініціативністю. А от Наталія Іванівна пригадала, як вона із своїми вихованцями їздила на відпочинок у Сатанів, де вони ночували в палатках та готували їсти на вогнищі. Світлані Павлівні найбільше запам’ятався останній в школі КВК, коли вона до пізньої пори допомагала своїм учням готувати виступ, щоб вони показали себе з найкращої сторони. Завершили калейдоскоп спогадів класні керівники 2009 року випуску – Мельник Л.С. та Романова Л.А. Людмила Сергіївна згадала останній дзвоник і поділилася з нами своїми спогадами, а Лілія Антонівна розповіла про те, що у погляді своїх учнів вже на випускному вечорі вона помітила наскільки вони подорослішали та змужніли.

Всі вчителі поділилися спогадами та думками про  своїх вихованців, які назавжди залишаться для них веселими, непосидючими та мудрими дітьми і побажали усім випускникам та присутнім у залі міцного здоров’я, сімейного благополуччя та мирного неба над головою. В дарунок усім вчителям наші одинадцятикласники Допта А., Лещук М., Козак К., та Мельничук Н. подарували пісню «Класний керівник».

Всі виступи класних керівників та художні номери учнів були поєднані із підібраними до них фото, які демонструвалися на екран. Також було представлено усім презентацію сучасного життя НВК,  з якої випускники дізналися наскільки змінився заклад з того часу, як вони його залишили. Та й вони самі помітили ці зміни: нові меблі, якісне освітлення, знову працює басейн, оновлене оформлення актової зали, та й в цілому позитивні переміни у закладі.

Останній вечір, який проводився для випускників  у  стінах рідної школи, був випускний бал, який закінчився вальсом. Сьогоднішні учні нашого закладу  подарували присутнім вокально-хореографічну композицію “Прощальний вальс” у виконанні випускниць Рябої Надії та Пастушенко Юлії, танцюристів Солярчук Анастасії, Тернавської Тетяни, Клімова Іллі, Павлецького Назара.  

На сцену запросили випускників 2009 року: Іванко Наталію, Завальнюк Марину та Швеця Миколу; за ними крокували випускники 2004 року: Бабій Людмила, Березюк Наталія,  Гедзун Наталія; завершили виступ випускники 1999 року: Красненко Вікторія, Принцевський Родіон, Олейнікова Валерія. Всі вони поділилися із нами своїми враженнями про студентське життя, кар’єрне зростання, секрети успішності, побудови сім’ї, планами на майбутнє.

Учні прощаються зі школою, ідуть в нове життя. Скільки прекрасних справ на рахунку випускників нашого НВК. Серед них: лікарі, юристи, вчителі, телеведучі, керівники приватних фірм та інші фахівці. Ми можемо гордитись тим, що випускники знайшли місце у житті, стали добрими спеціалістами і поважними людьми. Пам’ятає про свою школу Принцевський Родіон, який не втрачає зв’язок із закладом, адже завдяки випускнику було створено сайт НВК, який має  чимало відвідувачів, та з його ініціативи створено сторінку випускника.    Не змогли прийти на  свято ті випускники, які далеко від рідної домівки, та вони душею і серцем у рідній школі. Муляр Оксана та Белякова Вікторія надіслали нам відеоролики із побажаннями своїм однокласникам та всьому педагогічному колективу.

Приємно, що випускники приводять на навчання в свій заклад власних дітей. Дехто з них вже закінчив школу, а інші лише з наступного навчального року стануть першокласниками. Так вже цього року нараховується 30 випускників, які довірили своїх дітей нашим педагогам. Серед них є і наші вчителі, тож на сцену запросили Чорну Інну випускницю 1994 року із синами Валентином та Євгеном; Зінько Наталію із майбутньою першокласницею Софією. Обидві мами, не замислюючись, обрали наш заклад насамперед тому, що тут вони самі навчалися. А ось Інна Григорівна знає педагогічний колектив і впевнена, що її діти здобудуть достатні знання саме тут та зможуть їх використати в майбутньому. А от їхні діти розповіли про свої успіхи в навчанні: Валентин поділився враженнями про навчання у Польщі,  а Женя розповів, як у нього пройшов перший рік навчання в школі, Софійка ж усім присутнім подарувала пісеньку «Черевички». Не покидають  стіни рідної  школи  Чорна  Інна, Глуговська Наталя та Горох Ганна – це наші ювіляри, випускники 1994 року, вони вже й самі  стали вчителями нашого  закладу.

Настав час запросити на сцену найстарших випускників Савчука Юрія, Доберчак Наталію та Шишацьку Людмилу, які поділилися успіхом кар’єрного зростання, щасливого сімейного життя та побажали щирі слова усім присутнім в залі. Випускники в один голос стверджують, що наш НВК – найкращий! І всім чого  вони зуміли досягти, завдячують своїм  вчителям та рідній школі. Бо саме тут їх навчили бути людьми, патріотами своєї держави. До випускників приєдналися і їхні класні керівники – Лисюк О.П. та Жека Г.П. Ольга Петрівна звернулася із словами побажань до своїх учнів та сказала, що ця зустріч залишить теплий спогад у її серці. Галина Петрівна, в свою чергу, також привітала всіх присутніх і своїх учнів із таким радісним святом (саме учні цього класу у повному складі були переведені з першої школи в середню школу №6 міста Волочиська в 6-В клас).

Помалу свято підійшло до завершення, найстарші випускники розділили запашний коровай та пригостили всіх присутніх, а наша випускниця Кушнір Анна подарувала пісню «Соколята». Далі за традицією випускники 20-річного ювілею висадили алею туй на ділянці біля НВК. І на згадку, кожен рік випуску сфотографувався на фоні школи.

Як батьки чекають на своїх дітей, так само велика, дружня родина НВК, з радістю чекає своїх вихованців. Шановні випускники, Ви завжди бажані гості в нашій школі, а двері нашого закладу постійно  відкриті для  Вас! Сподіваємось, що з року в рік число бажаючих відвідати зустріч випускників буде лише збільшуватись. До нових зустрічей!

Діана Миколюк, учениця 9-А класу

Фото Андрія Родзоняка

P.S. надсилайте ваші відгуки та пропозиції на скриньку nvk_vol@ukr.net . А про ваші успіхи ми з радістю напишемо на  веб – сайті Волочиського НВК.

Залишити відповідь