Зустріч випускників 2013 року
  • Коментарі запису:0 коментарів

В рідній школі проводить свої найкращі роки життя людина. Веселі перерви та незабутні уроки – все це дарувала нам школа в період нашого дитинства. І як же, інколи хочеться повернутися хоча б на мить у ті чудові часи, наповнені і радістю, і смутком. Саме тому, щороку навчально – виховний комплекс гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч. І  цей рік не став виключенням: 22 червня у Волочиському НВК відбулася зустріч з нагоди ювілейних випусків.

Приготування до цього свята тривали увесь навчальний рік. За цей час було створено організаційний комітет по підготовці та проведенню свята. Кожен зрозумів свої обов’язки, було встановлено зв’язки з координаторами. Разом із десятикласником Романом Дудніком педагоги-організатори підготували фото- та відеоматеріали з шкільного життя випускників та сучасного життя НВК. За кілька днів до заходу були підготовлені навчальні приміщення, ошатно прибраний актовий зал, на вході випускників зустрічали плакати зі щирими побажаннями. Найстарші ж випускники подбали і про запашний коровай, яким мали пригостити усіх присутніх у залі. Я вважаю, що цьогорічна зустріч заслуговує називатися справжнім святом.

І ось настав час зустрічі. Першими крокують Віталій Васильович Войціховський та Любов Антонівна Черничко – класні керівники 11- Б та 11-В класів 1993 року випуску, а також перші вчителі, які навчали їх у школі №5 – Сінькова Раїса Варфоломіївна та Серветник Катерина Миколаївна. Заходять у приміщення, ведуть за собою до кабінету своїх вихованців, які з усмішкою на обличчі та букетами в руках радісно йшли до кабінету, де на них, як і у далекі шкільні роки, чекали вони – учителі.

Учителі зустрічають своїх учнів з посмішкою, а вони, у свою чергу, з величезним щастям, вітають їх, дарують квіти. Лунає дзвінок, а з ним розпочинається урок спогадів. Випускники ділилися своїми мріями, планами, розповідали про своє життя після випускного вечора. Учитель запитував у кожного, що йому найбільше запам’яталося за шкільні роки. Хтось згадував кумедні моменти на уроках, хтось – шкільний КВК… Словом, наставники вибрали “ вільну розмову ” як стиль бесіди.

Урок завершився, і всі попрямували до гарно прибраної актової зали, де звучала гарна, приємна музика. Коли усі зайшли, гучно зазвучали фанфари, що сповіщали усіх присутніх про початок свята. Ведучі Борис Ткачук, Леся Брицька, Назар Мельничук та Діана Ковальчук урочисто відкрили його.

Почалося дійство перекличкою випускників. Першими вітали найстарших ювілярів – випускників 1993 року, за ними – 1998, 2003 та 2008 років. Потім зі сльозами на очах хвилиною мовчання було вшановано пам’ять тих випускників та педагогів, які відійшли у вічність. Особливо сумною є втрата Юліана Ярославовича для випускників 11-А класу 1993 року та 11-Г класу 2003 року. Їх класний керівник вже ніколи не прийде на таку зустріч…

З вітальним словом до усіх присутніх звернувся директор нашого закладу Володимир Васильович Ревуцький: «Я дуже радий, що сьогодні тут, у цьому залі, зібралися учителі та випускники. Пройшло 5, 10, 15, 20 років з того часу, коли на сцені районного будинку культури я відправляв вас у світ широкий, у доросле життя. Я радий, що ви до нас приходите, оскільки ви – частинка історії нашого НВК. Пам’ятайте, вам завжди тут раді….»

 Свято продовжилося відвертими розповідями та спогадами про свої учнів першої вчительки Сінькової Раїси Варфоломіївни, яка з теплою, приємною посмішкою, розглядаючи фотографії, називала імена учнів, чиї фото вона бачила на екрані і з материнською любов’ю згадувала їх характери, успіхи в початковій школі,енергійність.

На сцену запросили класних керівників випускників усіх ювілейних випусків:  1998 року випуску – Стародуб Любов Феофілівну; 2003 року – Жеку Галину Петрівну, Мосендз Інну Василівну, Олійник Інну Павлівну; 2008 року – Чорну Ірину Богданівну, Войціховську Галину Василівну. У них була нагода пригадати цікаві моменти з шкільного життя, впізнати своїх вихованців на фотографіях, побажати своїм випускникам успіхів та удачі у подальшому житті. На знак подяки учні дарували їм квіти. Ніхто з випускників не залишився байдужим, у декого в очах пробивалася сльоза. Та найчастіше це були усмішки та радість.

У презентації «Сучасне життя НВК», яку з захопленням переглядали усі присутні,було відображено здобутки педколективу, досягнення учнів комплексу, сучасну матеріальну базу закладу.

Було запрошено до слова і винуватців свята – випускників ювілейних років: 2008 року – Фреюк Тетяну (випускницю Тернопільського національного економічного університету, бухгалтера оператора), Бажанову Тетяну (випускницю ХНУ, факультету міжнародних відносин, вчителя англійської мови), Кушнір Марію (випускницю Київського національного університету культури та мистецтв, керівника народного аматорського ансамблю танцю «Надзбручанка»); 2003 року – Марценюк Надію (випускницю Хмельницького університету управління та права, працівника департаменту економіки а торгівлі облдержадміністрації, щасливу маму), Тимощука Віталія (лікаря-хірурга), Дячук Ольгу ( випускницю Київського національного лінгвістичного університету, працівника Міністерства оборони України),  Мельничук Інну ( випускницю Хмельницького університету України, молоду маму), Килівник Валентину (випускницю ХНУ, студентку 2 курсу аспірантури); 1998 року – Яржемського Олександра (регіонального менеджера Тернопільської області), Грабовську Олену (викладача мистецького курсу в школі-інтернаті для людей з поведінковими вадами психічного розвитку у місті Львові, менеджера в приватній галереї сучасного мистецтва «Зелена Канапа» та художника-декоратора у приватному ательє); 1993 року випуску – Казанішену Олену (директора тренінгової компанії «Розвиток» та благодійної організації «Розвиток»), Пюрко Наталію (головного спеціаліста відділу бюджетних надходжень видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Управління державної казначейської служби України у Волочиському районі). Вони розповідали про своє студентське життя, професійне становлення, створення сім’ї, побут, ділилися секретами успішного становлення та своїми здобутками. Випускники дякували своїм вчителям за вкладені в них знання, мудрі поради, бажали їм всіх благ. До випускників найсоліднішого випуску, що святкує 20-річний ювілей, приєдналися їх класні керівники – Войціховський В.В та Черничко Л.А. Саме вони ділилися враженнями від зустрічі з вихованцями, раділи їх успіхам.

Не дивно, що у нашому навчальному закладі є десятки учнівських династій, коли випускники віддають своїх дітей на навчання до рідної школи. Це і Калушевська Наталя і її син Пастух Тарас, Барвінський Ігор і його син уже третьокласник Барвінський Владислав, Буткевич Олег та Буткевич Анна, Франков Антон та сини Франков Владислав та Володимир, Пюрко Наталія та її діти Благий Максим та Владислав, Держак Наталія та сини Держак Богдан та Владислав, Войціховська Юлія та дочка Гуцалюк Евеліна, Пісоцька Олена з дочкою уже другокласницею, Комарова  Олена та син майбутній першокласник Також є династії батьки-вчителі та учні-випускники, мова йде про Федевич Раїсу Дмитрівну та Юліана Ярославовича та сина Тараса-випускника 1993 року, Жеки Галини Петрівни і сина Віталія, Войціховського  Віталія Васильовича та Галину Василівну, їх дочку Юлію, внучку- четвертокласницю Евеліну, Пастуха Олександра Панасовича та Галину Миколаївну та дочку Оксану, Сінькова Павла Володимировича та Ольгу Володимирівну та дочок Ольгу, Марію та Оксану, Кушніра Станіслава Васильовича та Оксану Іванівну з дочками Марією та Анною.  Найяскравішим прикладом такої наступності можна вважати сім’ю Верхоли Ірини Петрівни і Віктора Степановича, їх син Олександр – випускник 1993 року. Цього річ зв’язок поколінь продовжиться, адже внук цих вчителів і син Олександра буде навчатись в першому класі нашого закладу.

Продовжили свято найстарші випускники ,які розподілили запашний коровай між усіма присутніми.

Наш НВК також пишається і своїм мистецьким колективом. І на цьогорічному святі своїми виступами радували учасники вокальної студії «Барвограй» Тетяна Кротович, Анатолій Допта, Тетяна Бурова, Анна Кушнір, Назар Мельничук, Катерина Козак, Тетяна Бойко. Подарунком від випускниці Марічки Кушнір та її колективу була чудова хореографічна композиція «Веснянка».

Цьогоріч випускники 1993 року продовжили давню традицію: висадили   шість туй. Також було зроблено фото на згадку. Першими фотографувалися найстарші випускники 1993 року, потім – 1998, 2003 та 2008 років. Усе це супроводжувалося сміхом, порадами – усе, як у нас, сьогоднішніх учнів НВК.

По завершенню свята випускники не поспішали розходитись. Своє спілкування, а їм було чим поділитися, вони продовжили вже за стінами школи і, як і 5, 10, 15, 20 років тому, зустріли світанок на березі міського озера. Там вони знову будували плани на майбутнє і щиро раділи зустрічі.

Отож, знайте: червень 2014 року скличе випускників 1994, 1999, 2004 та 2009 років. Сердечно запрошуємо вас наступного року у наш НВК!

Любомир Сірський, учень  11-Б класу

Залишити відповідь