День української писемності у Волочиському НВК
  • Коментарі запису:0 коментарів

9-го листопада ми відзначаємо велике святоДень української писемності та мови.

День украї́нської писе́мності та мо́ви– свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: “Повість временних літ”, “Житіє святих князів Бориса і Гліба”, “Житіє Феодосія Печерського”

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині у навчанні.

Зазвичай у цей день нагороджують кращих українських літераторів і українські видавництва.

Традиційно у нашому НВК відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

Учні 1-2 класів створили  панбуки «Рідна мова та Україна найдорожче, що в нас є».

3-4 класи були залучені до написання диктанту «Мова наша калинова».

Учні 9-11 класів приєдналися до написання всеукраїнського диктанту Національної єдності. Текст радіодиктанту-2021 під назвою «Слідом за пам’яттю» написав і надиктував відомий письменник Юрій Андрухович.

У  шкільній бібліотеці  діє літературно-тематична експозиція «Мова моя солов’їна»

Для популяризації української мови учнями 5-11 класів та вчителями-філологами комплексу створений відеоролик «Прокачуй українську мову», який розміщений на сайті Волочиського НВК . Цим відеороликом учні НВК хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

Пам’ятайте та шануйте українську мову, адже, дбаючи про її чистоту ми вчимося шанувати себе, рідну мову, нашу Батьківщину.

Залишити відповідь