День української писемності і мови
  • Коментарі запису:0 коментарів

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

 «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» – писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце та загоїти душевні рани.

День української писемності та мови – це свято, яке відзначає  вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Досвід людства упродовж тисячоліть  доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся наша шкільна родина. Традиційно у навчально-виховному комплексі відбулися  заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

Всі учні закладу взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцека.  Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу  на 2 етапі серед закладів Волочиської  міської ТГ.

Учні 10-11 класів та вчителі  змогли перевірити свої граматичні навички, долучившись до Всеукраїнського радіодиктанту національної  єдності. Написання радіодиктанту стало вже доброю традицією  у нашому закладі.

Також старшокласники взяли участь у флешмобі «27 жовтня – День української писемності та мови». На сторінках Facebook представлено тематичний відеоролик, який наші учні записали разом з учителями української мови і літератури Старинською С.П. та Яциною І.Г. Різноманітним було відео  щодо змісту. Цей захід був проведений на підтримку рідної мови та присвячений Дню української писемності та мови.

Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови,  формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

У цей непростий для країни час кожна молода людина повинна розуміти, що рідну мову слід оберігати, як своє майбутнє, адже любов  до Батьківщини, любов до мови – це той нетлінний скарб народу, що передається від покоління до покоління та об’єднує минуле й прийдешнє.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона із кожного з нас.

Вчитель української мови та літератури Молотай Ю.Г.

Залишити відповідь