Акція "Ангели пам'яті"

Інформаційні хвилини учнівського самоврядування

Зустріч з учасниками подій Революції гідності

Літературна експозиція "Героям слава - вписана в серцях"

У цю збірку  увійшли поетичні та прозові твори, кращі малюнки, які стали ілюстраціями до збірки, присвячені не тільки подіям  на Майдані та Героям Небесної  сотні, але й Героям сьогоднішніх подій на Сході України.

Збірку надруковано за сприяння народного депутата України Сергія Лабазюка

Хмельницький , 2015

Кохання, розстріляне снайпером.- Хмельницький: «Поліграфіст-2», 2014. – 320с.

Увазі читачів пропонується книга Тетяни Бондарчук «Кохання, розстріляне снайпером», до якої ввійшли спогади автора про коханого чоловіка, Героя Небесно Сотні, Героя України, патріота, голову Старокостянтинівської міської організації ВО «Свобода», націоналіста, члена виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, вчителя фізики Старокостянтинівської гімназії, почесного громадянина міста Старокостянтинова, та спогади побратимів, свободівців, друзів, однодумців, соратників, колег, учнів, громади міста Старокостянтинова про Людину, яка віддала своє життя за майбутнє України, загинула на вул. Інститутській у Києві, рятуючи поранених, 20 лютого 2014 року.

https://nebesnasotnya.com/pdf/Tetyana-Bondarchuk_Kohannya-rozstrilyane-snajperom.pdf

Небесна сотня / К.Богданович, – Харків: Фоліо,2015.- 206с.: іл.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».

Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Ексклюзивна книга, подарункове видання, присвячене пам’яті полеглих і подіям 2013 – 2014 років. Видавничий дім «Ін Юре»

Революція Гідності – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні – з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Його було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу та вектора розвитку держави, а згодом антиконституційними діями влади.

Флешмоб "Єднання"

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

День, який змінив нас і наше життя і закарбувався в пам’яті Днем Героїв Небесної Сотні-Днем перших героїв російсько-української війни.

У нашому навчальному закладі було проведено низку заходів, приурочених цьому дню.

Члени учнівського самоврядування Олійник С., Галас В.,  Кузьмова Д., Комар А. , Урбан Г., Кіф’як Ю., Окопна М., Глушко А., Ванян А. провели інформаційні хвилинки для учнів комплексу. І розповіли про те, що Герої Небесної Сотні — уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір. Серед них були представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарію Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції Гідності Івану Наконечному – 82 роки. Під час подій на майдані загинули наші земляки з Хмельницької області: Сергій Бондарчук, Микола Дзявульський, Дмитро Пагор, Артем Мазур, Анатолій Корнєєв, Віталій Васільцов, Олександр Клітинський, Людмила Шеремет, Володимир Чаплінський, Олександр Подригун. Мабуть, немає жодного нашого співвітчизника, який не пам’ятає подій, що відбувалися в Києві та по всій країні в кінці 2013 – на початку 2014 року. Для більшості вони стали справжнім зламом у свідомості, адже ніколи до того в мирній Україні народні протести не мали такої кривавої розв’язки. Перші мітингувальники загинули від куль силовиків ще в січні 2014-го, але найгарячіше протистояння в центрі Києва відбувалося саме 18 – 20 лютого. Тоді від вогнепальної зброї загинуло близько сотні протестувальників. Людей, які віддали своє життя за споконвічну мрію української нації — справедливу, демократичну й розвинуту країну, назвали Небесною Сотнею, а день 20 лютого в пам’ять про них став Днем Героїв Небесної Сотні.

Експозиція «Ангели пам’яті», розміщена у музеї випускника НВК,  буде тривати з 14.02 по 21.02.2024. Для її створення учнівські колективи виготовили 107 ангеликів на честь тих, хто віддав життя у лютому 2014 року.

21 лютого відбулася зустріч членів учнівського самоврядування з учасниками Революції Гідності. Під час зустрічі гості, а саме Ільчишин Сергій та Микола Фатич, поділились з нами спогадами про  участь у пекельних подіях десятирічної давнини.

Сергію на момент Революції було лише 22, він був студентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

-Чим молодший беркутівець, тим легше дивитись йому в очі:він сам тебе боїться,-поділився Сергій.

-Якщо ви запитаєте, чи було мені страшно, я скажу, що так, але я із глибокою вірою у серці впевнено стояв віч-на-віч із беркутівцями,-розповідав про події священник Микола Фатич. 

Отець Миколай поділився своїми планами і розповів про те,  що будує у Волочиську церкву Небесної Сотні. «Цей храм на честь усіх новомучеників за вільну Україну»,- пояснив далі. В кінці зустрічі Микола подарував Волочиському НВК ікону на пам’ять, яка доповнить статичну експозицію «Музею Випускника» комплексу.

Стомлені, змучені,  ми все боремося, бо знаємо за які цінності, за яку країну. Тоді ніхто не міг уявити, наскільки довгою та кривавою ця війна буде. Пам’ятайте Героїв Небесної Сотні та їхню боротьбу за свободу і справедливість. Нехай їхні подвиги надихають нас до кожної дії для покращення світу

Дар`я Кузьмова, учениця 10-А класу